Jan Campbell: Krysa nikdy nečeká do zítra

21.02.2020 22:05 | Zprávy

Dostal jsem prosbu vyjádřit se k příspěvku paní Olgy Lomové ze 13. 2.2020 nazvaným Svobodu slova!

Jan Campbell: Krysa nikdy nečeká do zítra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Campbell

Vřele doporučuji seznámit se s obsahem příspěvku, dát si jeho obsah do kontextu s následujícími skutečnostmi a pokusit představit si následky proti čínské propagace pro ČR, ve které se angažuje paní akademička ne zadarmo, pravděpodobně již ani ne dobrovolně. Všeobecně informovaný čtenář se zdravým rozumem již bez lektury příspěvku ví, nebo tuší, že projekt Sinopsis.cz má daleko k vyvážené osvětě a ještě dále k vyváženému analyzování vývoje v ČLR a v česko – čínských vztazích, nehledě na kvalifikované sinology. O to více se výsledky práce některých sinologů podobají terči, který se v moderní době dodatečně maluje kolem vystřeleného nebo zapíchnutého šípu na dřevěné stěně. Paradox lze definovat i jinak: Čím větší je elitní prostor, tím snadněji spadáme do tzv. rozinkové pasti (cherry picking).

Nabízí se otázka: Komu slouží čisto čistá, přitom obsahově levná propagace petice s pěti požadavky, pod kterou jsem nenašel jméno ani adresu, abych si mohl prověřit její autenticitu. Kdo platí v době nedostatku solidarity u vlády a mnohých propagandou zmatených občanů za šíření nesmyslného, ale známého hesla prakticky všech módních hnutí: Žádáme okamžitě svobodu slova!? Jako by svoboda slova a proud nesmyslů byly schopny přemluvit virus.

Hned v prvním odstavci petice čtu: Požadujeme, aby se den 6. února stal dnem svobody slova a dnem Li – Wenlianga. Lékař zemřel 6. února, je nazýván whistleblowerem a mučedníkem! Ke štěstí zázraky všude na světě trvají déle. Česká kotlina má nepředstavitelné štěstí, že se čínští netopýři, hadi a sám koronavirus doposud nerozhodl k návštěvě jinak krásné krajiny. Ke svému pohybu prý využívá dokonce telefonní aplikace! Samozřejmě čínského původu.

Zpět k faktům: Dnes víme z dosud největší studie čínského Centra pro kontrolu a prevenci nemocí, že zhruba u 80 procent lidí nakažených koronavirem se nemoc projevuje pouze s mírnými příznaky. Nejohroženější skupinou jsou staří a nemocní lidé. Studie zahrnuje detailní popis 44 672 potvrzených případů v ČLR a do značné míry potvrzuje předchozí informace týkající se charakteristiky a přenosu koronavirové nákazy. I proto se včera rozhodli úředníci Světové zdravotnické organizace odletět na návštěvu ČLR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Vatikán, volby a vliv

13:57 Jan Campbell: Vatikán, volby a vliv

Článek byl napsán ve středu, autorova korektura byla provedena ve čtvrtek, kdy byl zvolen nový papež…