Jan Campbell: Tři zamyšlení (1) - Nevděčné NATO po znovuzrození neoslavuje

17.01.2022 21:37 | Komentář

Svět směřuje k nové verzi karibské krize. Je to téměř oficiální. V tomto boji nebudou použity jaderné zbraně. Nejsou potřeba proti nadbytku konvenčních raket, největšímu vojenskému námořnictvu na světě (cca 300 lodí plus) ani proti USA, stále nerozumějící ruské nabídce dohodnout se a soupeřit mírovými prostředky? Proč je tomu tak?

Jan Campbell: Tři zamyšlení (1) - Nevděčné NATO po znovuzrození neoslavuje
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Jan Campbell

Zjednodušená odpověď indikuje, že vláda USA se dostala do binární pasti Kremlu, vojska USA jsou vycvičena na útok, ne na obranu a jejich vedení si nechce připustit, že jednou vyvinutý, vyzkoušený a do vojenských útvarů zařazený Cirkon bude použit proti USA. Podobné představuje možnost, že RF může v Karibiku (Nikaragua nebo Kuba) rozmístit také Kalibry s bojovým rádiem až 2500 km, nebo že po 20. sjezdu KS Číny se vyřeší Tchaj-wan a dojde k výstavbě Nikaragujského kanálu, o kterém jsem nedávno psal jako o prostředku ke zchlazení horkých hlav v USA. Jak budou reagovat USA v takovém případě?

1) S pravděpodobností hraničící s jistotou to v USA vyvolá hysterii, odvede pozornost od evropské agendy, dojde k protiútokům v Eurasii, na Ukrajině a rozsáhlá pátá kolona v RF včetně extremistických buněk se bude aktivovat. Rychlé vytvoření systému protiraketové obrany proti Cirkon a Kalibr nese v sobě riziko zruinování USA jako takových.

2) Před popsaným konáním dojde k vojenskému odzbrojení Kyjeva silou a bez plnohodnotné války mezi RF a Ukrajinou, protože loutky v Kyjevě si nevybraly tu správnou ze tří možností: Ukrajina jako neutrální, nepřátelský, nebo žádný stát. Kromě toho politici nepočítají s tím, že ukrajinští vojáci dají přednost životu před smrtí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

krize , Rusko , USA , Vaše věc , Campbell , zahraniční vztahy

autor: PV

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Vize plukovníka Foltýna

15:26 Petr Hampl: Vize plukovníka Foltýna

Denní glosy Petra Hampla.