Kurz koruny k euru (nad úrovní 27,0) a samozřejmě úrokové sazby zůstanou minimálně do začátku druhého čtvrtletí tam, kde jsou. Guvernér Singer přitom připustil, že především s ohledem na zahraniční protiinflační tlaky může být prodloužen kurzově-měnový status quo za horizont výše uvedeného termínu. Z hlediska upřesnění načasování "exitu" pak bude zcela jistě důležité příští zasedání bankovní rady (31. srpna). Na něm se bude řešit nová prognóza a bankovní rada se bude muset k posunutí termínu vystoupení z kurzového režimu nějak postavit. S ohledem na stále mizivé inflační tlaky v eurozóně, které zřejmě hned tak nezlomí ani poslední akce ECB, hrozí posunutí exitu z intervenčního režimu o několik kvartálů. Teď jde o to o kolik - my stále držíme načasování exitu na léto 2015, ale makroekonomická (inflační) realita zvyšuje pravděpodobnost, že to bude později.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
ČNB , ekonomika , intervence
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.