"Nad nejstarší částí objektu se už střecha propadla natolik, že vidíte na půdu. Levá část, dostavěná ve dvacátých letech dokonce už ani žádnou střechu nemá," popisuje současný stav viceprezident ASORKD Martin J. Kadrman. Ten také upozorňuje, že proces destrukce vzácného objektu se zrychluje. "Krov se takto propadl tuto zimu. Podle ministerstva kultury pan Lažanský s panem Pasqualem plánovali objekt zastřešit, ale nakonec z plánu ustoupili z důvodu nedostatku financí. To považujeme za výsměch veřejnosti," dodává Kadrman. Karlovarské minerální vody měly v roce 2015 obrat více jak 7 miliard korun.
Zastavení devastace restaurace je v nedohlednu. Vlastník ani po třech letech nezveřejnil plán záchrany unikátního lázeňského areálu a nepředstavil ani jeho budoucí využití. "Na záchraně celého lázeňského areálu pracuje pět dělníků. Automobilovou hantýrkou můžeme říct, že pánové Lažanský a Pasquale už tři roky jedou na jedničku," říká prezident ASORKD Pavel P. Ries a dodává: „Proč Kyselku kupovali, když nechtějí investovat do její záchrany? Skoro polovina z dosud vložených prostředků do záchrany lázní byla z veřejných prostředků. Z našich daní. Toto lze čekat u nemajetného vlastníka. Ale pokud o.p.s. založila firma s miliardovými obraty, přijde mi to nechutné. Pokud vím, tak veřejná podpora je určena těm vlastníkům, kteří na opravu své památky nemají peníze.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV