Jan Urbach: Bernard Cazeneuve je novým premiérem Francie

06.12.2016 19:15 | Zprávy

Ministr vnitra ve vládě Manuela Vallse Bernard Cazeneuve se stal novým francouzským premiérem. Bude nástupcem M. Vallse, který včera oznámil záměr ucházet se o post francouzského prezidenta a z toho důvodu podal demisi.

Jan Urbach: Bernard Cazeneuve je novým premiérem Francie
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Bernard Cazeneuve

Cazeneuve vstoupil do vládní politiky v roce 2012 po vítězství Françoise Hollanda v prezidentských volbách. Stal se ministrem pověřeným evropskými otázkami ve vládě vedené Jean-Marcem Ayraultem. V roce 2014 převzal funkci ministra vnitra ve vládě M. Vallse. Kandidatura M. Vallse, oznámená po rozhodnutí prezidenta Francoise Hollanda ve volbách nekandidovat, se ovšem jeví jako realisticky nenaplnitelná.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Vypečená ministryně spravedlnosti Decroix

15:49 Jiří Halík: Vypečená ministryně spravedlnosti Decroix

A nejen proto, že má za manžela francouzského, prý výborného, cukráře.