Jan Urbach: Němci tajně jednají s Trumpovým týmem

03.10.2016 9:07

Němečtí politici se připravují na možné zvolení Donalda Trumpa prezidentem a tajně se schází se zástupci jeho volebního štábu, napsal časopis „Der Spiegel“.

Jan Urbach: Němci tajně jednají s Trumpovým týmem
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Trump, vlajka německa
reklama

„Obavy o budoucnost vztahů mezi Německem a Spojenými státy v případě vítězství ve volbách Donalda Trumpa vedlo zástupce německé vlády zákulisně jednat s jeho poradci. „Je zřejmé, že v případné vítězství republikána může mít Berlín problémy", uvádí německý časopis. Německá vláda dlouhou dobu nevěřila ani v to, že Trump může být kandidátem Republikánské strany.

Nyní však nelze vyloučit možnost, že by se mohl stát 45. prezidentem Spojených států. Ministerstvo zahraničních věcí Německa a zástupci německého velvyslanectví ve Washingtonu se snaží navázat kontakty se štábem republikánů. S asistenty demokratické kandidátky Hillary Clintonovou se však němečtí úředníci setkávají otevřeně, ale jednání s lidmi Trumpa se snaží utajit. Dříve diplomaté jen sondovali situaci, kdežto teď už jednají víceméně pravidelně, uvádí se v článku.

Agentura Sputnik cituje, že „hlavním motivem pokusů získat informace o skutečných plánech Trumpa je obava, že americký prezident poprvé od konce druhé světové války může zrušit transatlantickou alianci" píše Der Spigel. V Berlíně se domnívají, že v případě zvolení, se Trump vzdá řady nejradikálnějších prohlášení, ale otázka o přerozdělení financování NATO však určitě bude nastolena a Německo bude muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ivo Fencl: Karel Rada - Živote, zvuč. Mezi prsty neproteč

15:33 Ivo Fencl: Karel Rada - Živote, zvuč. Mezi prsty neproteč

Zatímco - ve znamení panny rozený - Jan Sojka (*13. 9. 1973) pojal vlastní „koronavirovou knihu“ Rod…