Jan Urbach: Nový mccarthismus v USA?

25.07.2017 18:55

Republikáni ze sněmovny reprezentantů a přinejmenším jeden člen administrativy Donalda Trumpa vyzvali ministra financí USA Stevena Mnuchina, aby vyšetřil eventuální financování Ruskem ochránců životního prostředí, kteří vystupují proti těžbě ropy z břidlic a uplatňované technologii této těžby, hydraulického frakování, píše Politico.

Jan Urbach: Nový mccarthismus v USA?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Předseda vědeckého výboru Sněmovny reprezentantů Lamar Smith a kongresman Randy Weber požádali, aby Mnuchin zjistil, nefinancuje-li Kreml kampaně „zelených" proti technologii frakingu. Nyní byla jejich iniciativa podpořena velkým počtem republikánů, nehledě na jasnou absurditu těchto prohlášení, píše list. Jak uvádí agentura Sputnik, která text zaznamenala, Smithovy dohady zůstaly bez komentářů ministerstva energetiky a ministerstva financí a byly vyvráceny „zelenými." Zástupce skupiny The League of Conservation Voters, o níž se mluví v politikově dopisu, David Willett prohlásil: „Není to pravda. Nejsme vůbec ve spojení s Ruskem a účinně bojujeme za zachování životního prostředí již více než 45 let. Byl to pouhý pokus o odpoutání veřejného mínění od tématu napojení Trumpovy kampaně na Rusko a zasahování do voleb, o čemž se hodně mluvilo v médiích." Zdá se, že brzy ve Spojených státech budou za vše odpovědni Rusové. Jsou snad američtí občané tak hloupí, že sednou na lep každé propagandě? Možná se to týká jen několika senátorů a kongresmanů, kteří se vydali cestou tragické postavy svého předchůdce Josepha McCarthyho.

Jan Urbach

Vyšlo na Vasevec.parlamentnilisty.cz, publikováno se souhlasem vydavatele.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

nelegální export

Jak je možné, že jsou nelegálně vyvážené léky? Se pak nejde divit, že u nás nejsou. Evidentně tato praxe trvá už dlouho, to na to nikdo dosud nepřišel nebo spíš nechtěl přijít? A co navrhujete jako řešení? Protože na druhou stranu je tu svoboda podnikání a lze někomu nařizovat s kým má nebo nemá obc...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Povolební zamyšlení

15:33 Jiří Weigl: Povolební zamyšlení

Prezidentské volby dopadly podle očekávání. Naplnily se všechny předpovědi, odhady a prognózy – gene…