Jan Urbach: Nový mccarthismus v USA?

25. 7. 2017 18:55

Republikáni ze sněmovny reprezentantů a přinejmenším jeden člen administrativy Donalda Trumpa vyzvali ministra financí USA Stevena Mnuchina, aby vyšetřil eventuální financování Ruskem ochránců životního prostředí, kteří vystupují proti těžbě ropy z břidlic a uplatňované technologii této těžby, hydraulického frakování, píše Politico.

Jan Urbach: Nový mccarthismus v USA?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA

Předseda vědeckého výboru Sněmovny reprezentantů Lamar Smith a kongresman Randy Weber požádali, aby Mnuchin zjistil, nefinancuje-li Kreml kampaně „zelených" proti technologii frakingu. Nyní byla jejich iniciativa podpořena velkým počtem republikánů, nehledě na jasnou absurditu těchto prohlášení, píše list. Jak uvádí agentura Sputnik, která text zaznamenala, Smithovy dohady zůstaly bez komentářů ministerstva energetiky a ministerstva financí a byly vyvráceny „zelenými." Zástupce skupiny The League of Conservation Voters, o níž se mluví v politikově dopisu, David Willett prohlásil: „Není to pravda. Nejsme vůbec ve spojení s Ruskem a účinně bojujeme za zachování životního prostředí již více než 45 let. Byl to pouhý pokus o odpoutání veřejného mínění od tématu napojení Trumpovy kampaně na Rusko a zasahování do voleb, o čemž se hodně mluvilo v médiích." Zdá se, že brzy ve Spojených státech budou za vše odpovědni Rusové. Jsou snad američtí občané tak hloupí, že sednou na lep každé propagandě? Možná se to týká jen několika senátorů a kongresmanů, kteří se vydali cestou tragické postavy svého předchůdce Josepha McCarthyho.

Jan Urbach

Vyšlo na Vasevec.parlamentnilisty.cz, publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…