Jan Urbach: Ruské zemědělství sankce pozvedly

25.04.2017 12:29

Poté, co v roce 2014 Západ proti Moskvě zavedl sankce, ta odpověděla kontraopatřeními, mnozí v Rusku v tom uviděli možnost pro rozvoj místních společností a perspektivy pro nahrazení importu a Rusko dnes zažívá zemědělský boom , píše na stránkách „Financial Times“ Neal Buckly.

Jan Urbach: Ruské zemědělství sankce pozvedly
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Rusko, obilí

Někteří západní analytici a investoři věřili, že kvůli tomu se něco stane. Ovšem minimálně ve sféře zemědělství byl optimismus oprávněný, stojí v článku, který obsáhle cituje agentura Sputnik. V minulém roce se Rusko stalo největším exportérem obilnin na světě. Celkový objem jejich výroby dosáhl podle FT rekordních 119 milionů tun, z toho šlo na export 34 milionů. Ruské společnosti dosáhly úspěchů i v jiných sférách zemědělské výroby: vnitřní výroba vepřového a kuřecího dosáhla takových hodnot, že otázky jejich importu odpadly.

Kromě toho se Rusko stalo vedoucím dodavatelem cukrové řepy, objemy výroby skleníkové zeleniny v minulém roce stouply o 30% ve srovnání s rokem 2015. Financial Times zmiňují, že zemědělské produkty se staly druhým základem exportu v Rusku po ropě a plynu. Agrární sektor se bude s největší pravděpodobností dále rozvíjet, jelikož růst příjmů dovoluje farmářům vkládat prostředky do technologií a nakupovat více prostředků pro zlepšení situace v méně rozvinutých sférách agrárního komplexu.

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PVTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbyněk Fiala: Tři komisaři a čtyři krize

11:10 Zbyněk Fiala: Tři komisaři a čtyři krize

V Česku se vyhrocuje asociální nastavení, které vzdaluje většinu obyvatel od vyspělé Evropy. Ani pln…