Jan Urbach: Trapné odcházení Aleny Gajdůškové

20.10.2014 10:53 | Zprávy

Je to smutný pohled na místopředsedkyni ČSSD Alenu Gajdůškovou, která se nemůže vypořádat s prohrou ve druhém kole senátních voleb s Františkem Čubou. Zdá se, že stejně jako mnozí, zejména průměrní a veskrze postradatelní politici, zcela nepochopila dočasnost svého působení na výsluní. Zlín je daleko a nevím, jak A. Gajdůšková nikoli ve volební kampani, ale celých šest let na obnově svého mandátu pracovala. Při pohledu z kopce o sto kilometrů dál není skoro nic, pro což bych místopředsedkyni sociální demokracie v Senátu postrádal.

Jan Urbach: Trapné odcházení Aleny Gajdůškové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Gajdůšková

„I když mám za sebou dvanáct let práce, tak to tak dopadlo,“ poznamenala Gajdůšková, jakoby nevěděla, co všechno na Zlínsku udělal její protikandidát František Čuba, byť to nebylo za poslední dvě funkční období Senátu, ale někdy od šedesátých let minulého století. Jiná je, že jeho dílo, a jeho spolupracovníků, bylo rozbito po roce 1969 porevoluční mocí reagující na hloupá obvinění o temných slušovických nitkách. František Čuba díky tomu ani nemusel vést nějakou kampaň, pobíhat náhle mezi lidmi. Ani vést s A. Gajdůškovou veřejnou debatu. Bývalý předseda AK Slušovice je zjevně gentleman.

Zajímavé je, že na prohru A. Gajdůškové ve svém povolebním slovu reagoval i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, když prohlásil, že její prohra s Františkem Čubou leccos naznačuje o stavu české společnosti. Ironicky poznamenávám, že slovům loutky Miroslava Kalouska nerozumím: Má to být signál dobrý? Špatný? Vážně ovšem: Společnost se asi vydala špatnou cestou, když nedocenila nejen TOP 09, ale i A. Gajdůškovou. Vyměňte lid, volá Schwarzenberg, vyměňte voliče Zlína, zní z vyklizované senátní kanceláře.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vasevec.cz

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Alena Maršálková: Přehlídka penisů a vulv opět na scéně!

15:49 Alena Maršálková: Přehlídka penisů a vulv opět na scéně!

Podle nabídky Západočeském divadle v Chebu, je po červnové premiéře připraveno další představení na …