Žádná ze stran nepřišla s nějakým relevantním tématem, které by rezonovalo s celospolečenskou diskusí, což ale svědčí spíše o tom, že v naší zemi žádná širší celospolečenská debata neprobíhá. Kampani tak víceméně dominovaly sociální otázky, což je důsledek klesající životní úrovně, tíživé ekonomické situace a pocitu ztráty perspektivy značné části populace. Zde se strany většinou snažily slibovat všechno možné, takže jejich sliby se navzájem vyrušily. Ani zde totiž žádné skutečně silné téma nezaznělo a nezdá se, že by díky nápadu na řešení sociální situace některá ze stran u publika výrazně zabodovala.
Kromě nedostatku témat se strany potýkaly i s absencí přirozených vůdců, pokud nepokládáme za vůdce majitele či iniciátory různých politických one-man show. Absence přirozených vůdců je nemocí především tradičních politických stran a souvisí s neexistencí vnitřních demokratických mechanismů kariérního vnitrostranického postupu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: rozhlas.cz
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.