Ale pozor, kvete řepka olejka. Nádherná, ušlechtilá rostlina, která dává polím organickou hmotu, zadržuje svým hustým kořáním vodu a je požehnáním pro potravináře a zároveň nejvýznamnější medonosnou plodinou, rok co rok jeden celý měsíc živí pilné včelky, které ji zároveň opylují. Dobře si pamatuji, jak jsme v minulosti objížděli včelaře a domlouvali s nimi přísun včelstev na kraje řepkových polí a platili jim za to. Postupem času, jak vládci EU nařídili podporovat obnovitelné zdroje energie a nadiktovali postupné zvyšování podílu v krytí potřeb energie z těchto zdrojů (vítr, slunce, biopaliva, energetické plodiny), začaly se dít věci.
Vyrostly solární elektrárny v počtu, jako bychom byli na Sahaře, kde slunce pálí od rána do večera, jedna je postavena dokonce na černozemi u Prostějova. Proč o nich naše média včetně ČT a naši vševědoucí politici nepíší. Že by proto, že je to pro mnohé z nich dojná kráva, protože mnohé z těchto solárních fabrik na peníze vlastní, když si nejdřív připravili sami sobě legislativu, která jim zajišťuje pohádkovou rentu z prodeje elektřiny do sítě.
Proč, když konečně svítí slunce a penězovody elektrárenské se rozběhnou naplno, nelétá nad zrcadly solárních elektráren vrtulník s reportéry, aby tu hrůzu dnes a denně prali do lidí, stejně jako to dělají s kvetoucí řepkou? Proč, když už náhodou vyletí, tak sousední „bezelektrárenské“ území Rakouska je pro ně tabu? Proč, když vyrábí lži o té nenáviděné řepce – ano, už se jim to podařilo a průměrný občan řepku skutečně bere jako svého nepřítele – nezaletí nad pole Saska, které vypadají stejně, jako ty naše?
Na svých dřívějších studijních cestách za poznáním nejvýkonnějších agrárních soustav čtyř světadílů jsem nepoznal zemi, ve které by politici a média v čele s „veřejnoprávní“ ČT tak cílevědomě zasévali a pěstovali nenávist k plodině, která zúrodňuje půdu, zadržuje vodu, je významnou surovinou pro potravinářský průmysl a drží nad vodou stovky a stovky zemědělských farem, zejména těch středních a malých. To všechno s použitím metody vyslovených lží, dezinformací, za které by se nemusel stydět ani takový Goebels. Nenávist a dezinformace, na kterých se podílí i část akademické obce, například nejmenovaný profesor z Jihočeské univerzity, který mluví na kameru ČT o zničené a mrtvé půdě a kamera ukazuje suchou půdu před dešti, které teď konečně přišly. Hádám, že nyní by už nic takového nenatočil, „mrtvá“ půda po deštích ožila a s ní i celá příroda.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV