Jan Ziegler: Gabriela Koukalová si zaslouží velké uznání

09.04.2018 21:08

Za to co pro český sport a zvláště biatlon udělala. Její zásluhy jsou nezpochybnitelné. Ovšem nenávist, kdy ji někteří Rusové vyhrožovali na webech zavražděním, je odsouzeníhodná. A to, co se na závodech děje, je hnusné.

Jan Ziegler: Gabriela Koukalová si zaslouží velké uznání
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Můžeme mít názory na státem organizovaný doping v Rusku různé názory, diskutujme, bavme se o tom, polemizujme, to všechno je v pořádku. Ovšem výhrůžky zabitím, kterou Gabrielu Koukalovou počastovali nějací ruští fanatici na sociálních sítích, jsou silně za hranou. To je šílená nenávist a je s podivem, že některým údajným vlastencům nevadí. Ona se stala terčem neskutečné zloby jenom proto, že aktivně bojovala proti dopingu a má pravdu v tom, že jej ve sportu nelze tolerovat. Za boj proti tomuto obrovskému zlu si zaslouží uznání všech slušných lidí a nikoliv urážky. I když nadávky spodiny jí mrzet nemusí.

Bohužel, to co se v současnosti v biatlonu děje, má k duchu fair play hodně daleko. Biatlonisté mají při závodech k dispozici na trati při závodech bidony s nápoji. Jenomže v současnosti naši závodníci uvedli, že si je musí zamykat a hlídat. Obávají se totiž výhrůžek ze strany Rusů, že jim do nich nalejí nějakou zakázanou látku, aby si i Češi užili svoji dopingovou aféru. Proboha, kde to jsme? Ruská strana by se měla s pokorou omluvit za masivní doping nejen v biatlonu, ale ona si místo toho takto vyskakuje.

Gabriela Koukalová se tedy rozhodla, že i v nastávající sezóně si od biatlonu odpočine, Je to její právo, a já jí přeji v životě jenom to nejlepší. A nedivil bych se, kdyby jí k tomu verdiktu pomohly i současné poměry v tomto sportu.

Jan Ziegler

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…