Jan Ziegler: Když západní Mongolové vyjedou do civilizovaného světa

17.05.2017 8:15

Ruští fanoušci se po zápase s USA, které jejich země na mistrovství světa v hokeji prohrála, zachovali jako ubožáci. Při hymně soupeře pískali, řvali jak pominutí Rasija atd. IIHF by za to měla Rusko tvrdě potrestat.

Jan Ziegler: Když západní Mongolové vyjedou do civilizovaného světa
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Titulek jsem si vypůjčil z diskuse k zápasu pod článkem na iDNES. Nutno říci, že tato slova jsou na adresu Rusů ještě velmi mírná, padaly i ostřejší výrazy, burani, mužici apod. Já klidně přidám další, třeba vidláci a zaostalí barbaři. Protože takové chování jinak ocenit nejde. Nějaký omezenec si tam také stoupl při do televizního záběru, aby zakryl radující se americké fanoušky fanouškům s vlajkou, a ukazoval na své triko s azbukou. Prostě ze strany ruských fans to byla hrůza a děs.

Abych jistým snaživcům ulehčil práci, tak se přiznám, že jsem před časem napsal blog s titulkem Ruskou hymnu vypískali Češi právem. Ovšem jasně jsem tam napsal, že obecně platí, že není správné pískat při jakékoliv státní hymně. Vždy je ale třeba rozlišovat mezi příčinou a následkem. V tomto případě bylo po zápase hokejového mistrovství světa žen do 18 let v Přerově mezi Českou republikou a Ruskem příčinou pískotu domácích diváků předchozí skandální chování Rusek, když některé dokonce surově mlátily bezvládně ležící české hráčky. Tím porušily svaté pravidlo ctěné i v NHL, že bezbranný ležící protihráč se nemlátí. Takže naštvanost Čechů byla tehdy pochopitelná.

Avšak v případě dnešního hokejového zápasu mezi USA a Ruskem, který skončil vítězstvím Američanů 5:3, jenom ruští primitivové neunesli porážku. K takovému odpornému chování neměli Rusové důvod. A byl bych rád, kdybychom si to s Ruskem rozdali ve čtvrtfinále, vyhráli a poslali jeho hráče Aeroflotem domů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Ukrajinští neonacisté slavili narozeniny A. Hitlera

21:37 Jan Urbach: Ukrajinští neonacisté slavili narozeniny A. Hitlera

Ve výročí narození Adolfa Hitlera ukrajinští neonacisté uspořádali v Charkově turnaj v boji noži. P…