A tak se stávalo, že ze stavby někdy zmizela i půlka materiálů. A proto normální budovy měly údajně větší spotřebu cementu než naše pohraniční betonové pevnosti z dob první republiky. Na druhé straně, když stavebniny zely prázdnotou, tak se lidem nelze zase tolik divit. Desetitisíce rodinných domů postavených tzv. svépomocí vyrostly z nakradeného materiálu.
Pan Hakl dostal u svého stavebního podniku úkol, že krádeží je hodně a něco se s nimi musí stát. Tak vyrazil na Ústřední výbor Komunistické strany Československa (jeho souhlas byl nutný skoro ke všemu) s nápadem, že by v novele stavebního zákona měla být povinnost stavebníka, aby doložil původ stavebního materiálu. Nápady na oplocení stavenišť a posílení ostrahy zamítl rovnou, protože kradli všichni včetně ostrahy. Dnes už pan Hakl ví, že jeho nápad byl hodně naivní.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.