Jan Ziegler: Koukalová - Do Ruska už rozhodně nepojedu

25.03.2017 7:33

Naší veleúspěšné biatlonistce Gabriele Koukalové se nelze divit. Řekla to jasně a natvrdo, sportovci, kteří dopují, u ní nemají žádné pochopení. A jsou jasné důkazy o tom, že Rusko provádělo státně řízený doping.

Jan Ziegler: Koukalová - Do Ruska už rozhodně nepojedu
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler

Souhlasím s jejím názorem, že i v příští sezóně by Rusku mělo být odebráno pořádání Světového poháru v biatlonu a ona sama tam rozhodně v případě, že se tak nestane, závodit nebude. Nedivím se tomu, známé jsou nenávistné a agresivní útoky ruské spodiny na sociálních sítích vůči Gábině Koukalové, která ji mimo jiných hrubých urážek nadává i do českých k...v. Obávám se toho, že Rusko není schopné zajistit bezpečnost závodníků z jiných zemí.

Dále lze pochybovat i o regulérnosti biatlonových soutěží v ruské Tjumeni. Už v tomto ročníku Světového poháru si na závodech česká výprava hlídala lahve s pitím z obav, aby jim tam Rusové nepřidali nějaké zakázané látky. Ty byly na místě, protože z ruské strany zazněly výhružky ve stylu, počkejte, co u Vás všechno najdou (míněn doping). Ano, chápu, že v Rusku takové podrazy vůči neruským závodníkům, kteří si navíc dovolili upozornit na masové dopingové aféry v Putinově říši, hrozí reálně.

Já si vážím této vynikající sportovkyně, že se nebála razantně pojmenovat zlo. Ano, ti co podvádí a lžou, nesmí mít žádné zastání a musí být tvrdě trestáni. Je třeba pojmenovávat ničemnosti pravým jménem. To Gabriela Koukalová dokázala, za což jí patří velký dík. A v tomto spravedlivém boji má podporu všech slušných lidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peter Juza: Koniec a nový začiatok

21:24 Peter Juza: Koniec a nový začiatok

Pripomeňme si, že v roku 1991 – po niekoľkých rokoch agónie, ktorú „pevne“ riadil M. S. Gorbačov a s…