Jan Ziegler: Mezi 21. srpnem a 15. březnem je kvůli ruské aroganci velký rozdíl

6. 6. 2017 20:35

Jistě, 72 let po skončení II. světové války už bychom se neměli pořád zabývat německou vinou. Někteří rusofilové namítnou, že i od okupace v srpnu uplynulo už téměř padesát let, ale velký rozdíl tu je.

Jan Ziegler: Mezi 21. srpnem a 15. březnem je kvůli ruské aroganci velký rozdíl
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Ano, německá okupace 15. března 1939 byla pro náš národ daleko horší než ta pozdější ruská. Nicméně společné měly to, že k nám bez souhlasu našich představitelů a proti vůli drtivé většiny národa vtrhla cizí vojska, která nás zabrala a vraždila české lidi. To, že jich nacisté pozabíjeli víc, nic nemění na tom, že v obou případech spáchali okupanti těžký zločin. Ono i méněnásobný vrah zůstává vrahem.

Ovšem nevím nic o tom, že by v Německu tamní státní televize natáčela dokumenty typu, že obsazení českých zemí v devětatřicátém roce bylo správné, protože se tím zabránilo destabilizaci středoevropského regionu. Já si naopak pamatuji, že při jedné mých návštěv u tohoto našeho největšího souseda jsem v tamní ZDF viděl dokumentární film o vypálení Lidic s tím, že taková hrůza se už nesmí v budoucnosti nikdy opakovat.

Putinovské Rusko je nebezpečné tím, že se snaží bagatelizovat komunistické zločiny a například ruší muzea gulagů. Takže nemůže překvapit fakt, že tamní státní televize Rossija 1 odvysílala dílko, které jako by vypadlo z dílny nacistického ministra propagandy Josepha Goebbelse. Podle něho nás prý chtělo obsadit NATO a opozice v K 231, což prý byli odsouzení fašisté, kolaboranti a zrádci, chystala státní převrat. A také jsme prý po Rusech stříleli v Praze u Národního muzea z kulometů. To je bohužel rovněž nesmysl, ale říkám si škoda, nějakou tu dávku dostat mohli.

V každém případě se ze strany současné kremelské říše jedná o relativizaci zla. Proto je na ni třeba si dávat pozor a neblahé výročí 21. srpna 1968 připomínat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Růžena Chrasteková: Nestydatost politiků ODS nemá hranic

10:02 Růžena Chrasteková: Nestydatost politiků ODS nemá hranic

V krizových dobách se vždy odhalovaly lidské povahy, jejich charakter a schopnost obyčejné sounáleži…