Jan Ziegler: Pastrňák není povinen se bavit s ruskými novináři

13.05.2018 15:30

Zdá, se že ruský web Sport.express neunesl porážku Rusů s českými hokejisty a naříká nad údajným nesportovním chováním Čechů. K potyčkám prý došlo mezi fanoušky a Češi těm ruským nadávali.

Jan Ziegler: Pastrňák není povinen se bavit s ruskými novináři
Foto: Facebook Jana Zieglera
Popisek: Jan Ziegler
reklama

Mluvčí českého hokejového mužstva na světovém šampionátu v Kodani vzkázal ruským médiím, že útočník David Pastrňák nebude s jejich novináři mluvit a někteří z nich chtějí kvůli tomu pokutu pro český tým. Mám za to, že hvězda našeho výběru není povinna se bavit s každým žurnalistou, a pokud některé odmítne, má na to právo, a jistě k tomu také důvod. Může to být předchozí špatná zkušenost s ruskými novináři, kteří zkreslili jeho výroky apod. Kdyby si pro změnu třeba Ovečkin nepřál hovořit s českými žurnalisty, tak to budu brát jako jeho právo. Žádný sportovec není povinen dávat interview každému redaktorovi. Což koneckonců i ruský autor článku uznal.

Stížnost byla také na české fanoušky, kteří měli údajně vulgárně nadávat těm ruským. Ovšem, jak sem správně porozuměl, stalo se to až poté, co ruský fanda dal ránu pěstí do obličeje českému příznivci, který pak musel k doktorovi. To jaksi není sportovní chování a reakci českého publika se v takovém případě nelze divit. Původce textu dokonce nechápe, že nezasáhla policie.

Osobně se domnívám, že se jedná pouze o ruský vztek nad nečekanou porážkou. Přiznám se, i já byl zpočátku malověrný a naši výhru 4:3 v prodloužení jsem netipoval. Ovšem chtít pokutovat českým tým kvůli Pastrňákovi nebo na české diváky hnát policisty, je ubohé a směšné. Strážci zákona by měli spíše zakročovat proti násilníkům.

V každém případě mě naši hokejisté svým fantastickým výkonem proti Rusku překvapili, zvláště duo Krejčí – Pastrňák, a já optimisticky věřím, že letos by zase nějaká medaile z mistrovství světa být mohla.

Jan Ziegler

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Nesmrtelný covid-19

21:37 Jan Campbell: Nesmrtelný covid-19

Smrtelný premiér Babiš, možná úspěšnější jako manažer procesů ve své firmě než manažer vývoje české …