Jan Ziegler: Studenti mají právo demonstrovat proti Zemanovi

18. 11. 2014 20:47

Tak ve středu bude další protest proti prezidentu Zemanovi, tentokrát přímo na Hradčanském náměstí, tedy skoro u něj doma, jak upozorňuje časopis Reflex.

Jan Ziegler: Studenti mají právo demonstrovat proti Zemanovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Asi takhle, ano, Miloš Zeman byl demokraticky zvoleným prezidentem, ale to neznamená, že lidé pak mají dalších pět let jeho mandátu jenom držet ústa. Žijeme v demokracii a k té demonstrace, stávky apod. patří.

Odboráři kdysi svolali velikou manifestaci proti vládě Petra Nečase a vyzývali ji k demisi. Já si o nich myslel svoje, ale říkal, jsem si, nechme je vyřvat se, oni sní řízky z domova, zapijí to pár štamprlaty nějakého šnapsu, protože ta žebrota nemá ani na hospodu, a pojedou domu. Koneckonců žijeme v demokracii a i takoví lidé mají právo shromažďovací.

A kdybych byl jako Zemanovci, tak bych řekl, co si to ta lůza, která umí akorát dělat kravál v ulicích, dovoluje. Nečasův kabinet, ať se nám to líbí nebo ne, vládne na základě výsledku svobodných demokratických voleb, a proto póvle drž ústa. Při této pochybné akci se dokonce někteří demonstranti pokusili napadnout tehdejšího ministra financí Miroslava Kalouska a ti, co dnes křičí cosi o slušném chování vůči hlavě státu, tenkrát mlčeli.

Chápu, že mnoha lidem se nelíbí chování Miloše Zemana, který proti duchu ústavy udržoval u moci nikým nezvolenou vládu Jiřího Rusnoka, která nedostala důvěru Poslanecké sněmovny, její ministři byli ve volbách vypráskáni, stihli nadělat miliardové škody a někteří jako například jeden z nejhorších polistopadových ministrů dopravy Zdeněk Žák, pouštěli státní pokladně pořádně žilou na soukromé účely.

Rozumím tomu, že některým lidem se nelíbí Zemanovo servilní chování k Rusku a Číně. Ano, obchodujeme s nimi, ale nelezme, však všichni víme kam.

Navíc základem naší zahraničně politické orientace musí být Západ, protože jedině ta nás povede k prosperitě. Jednou v našich dějinách jsme se zaměřili opačně a do roku 1989 jsme se stali prakticky rozvojovou zemí.

Studenti a všichni ti, co nechtějí Zemana na Hradě, mají právo proti němu protestovat a chtít jeho demisi. To zkrátka k demokracii patří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Marian Kechlibar: O demokracii, svobodě a jejich nelehkém soužití

16:43 Marian Kechlibar: O demokracii, svobodě a jejich nelehkém soužití

Když jsem psal o možných důsledcích koronaviru, zabloudil jsem i ke tweetu Ivana Pilipa o tom, jak č…