Jeho vysvětlení mě dostalo. „Podívej Honzo, můj děda byl četníkem a v září 1938 padl někde u Sokolova v boji s henleinovci. Ornedři obklíčili četnickou stanici, kde se bránili čtyři čeští četníci včetně mého dědy. Zabili ho, ale on ještě předtím asi jednoho z Němců oddělal. Pro mě to je hrdina, který umřel v boji pro svou vlast. A stejně tak i Nadija Savčenková bojovala při obraně své vlasti proti ruským agresorům a je to hrdinka Ukrajiny. A kdo ji urazí, tak je to pro mě stejné, jako kdyby urazil mého dědu. Jo, bouchli ve mně saze, ale v takových případech neumím být jiný. Kdysi jsem jich pár vrazil nějakému sudeťákovi, který pro změnu nadával českým četníkům, jak prý ubližovali Němcům v pohraničí. Vím dobře, že to tak nebylo.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Proč není veřejnou informací rozhodnutí ministerstva o zrušení nějaké VŠ?
Podle mě by to mělo být veřejné. Jde třeba o soukromou Vysokou školu aplikovaného práva. Nemohl byste třeba vy zjistit a říci, proč byla uzavřena? Shodou okolností tam totiž studovali i někteří politici, kteří se zrovna nemají k tomu, uveřejnit svou bakalářskou práci. Ostatně neměla by ta být veřejn...
Další články z rubriky
12:26 Zdeněk Jemelík: Zločinci pod záštitou státu 2
V předchozím článku jsem se zmínil o zásahu komanda celníků a policistů do skladu společnosti bratrů…