S novelou volebního zákona přišel ministr pro lidská práva, menšiny a rovné příležitosti, Jiří Dienstbier. Navrhuje, aby na kandidátních listinách bylo zastoupeno alespoň 30 % žen, v první dvojici by pak musela být zastoupena obě pohlaví.
Svým návrhem Dienstbier kopl do vosího hnízda. Jasný systém nominací na kandidátky by zajistil více žen v politice, což logicky znamená méně mužů (v současnosti jich je 80 %). Čím tedy politici (i některé političky) svůj odpor vůči kvótám vysvětlují?
1. Kvůli kvótám se prosadí neschopné ženy.
Přes 60 % absolventů a absolventek vysokých škol tvoří právě ženy. Politické strany by měly samozřejmě o dohlédnout na to, aby se na kandidátku dostaly ty schopné, je z čeho vybírat. Navíc při pohledu na mnohé současné politiky se poklesu kvality netřeba obávat…
2. Ženy nemají o politiku zájem. Kdyby chtěly, prosadí se i bez kvót.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
kvóty pro ženy v politice , Kavková , Smiggels Kavková , Smiggels
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…