Jiří Baťa: Dominik Feri jako předobraz budoucna?

28.05.2021 10:18 | Komentář

Stalo se, co jsem sice neočekával, ale co jsem od samého počátku jeho vstupu do politiky zpochybňoval. Domnik Feri se stal obětí politického byznysu, když byl vtažen do politiky životem a prací zcela nezkušený mladý člověk, i když u něj byl reálný předpoklad chápat a také pochopit politickou problematiku.

Jiří Baťa: Dominik Feri jako předobraz budoucna?
Foto: archiv Jiřího Bati
Popisek: Jiří Baťa

I když se u něj projevila schopnost politického myšlení, chyběla mu dostatečně vyvinutá morální, etická a společenská vyspělost. Byl vtažen do politického prostředí, byla mu dána možnost se realizovat notabene v politickém uskupení, straně, která právě takový typ lidí pro svou politiku potřebovala.

Anketa

Myslíte, že se Dominik Feri ještě vrátí do politiky?

5%
71%
hlasovalo: 14774 lidí

Stal se totiž „ černým koněm“ vždy bdělého K. Schwarzenberga, tehdy ještě předsedy TOP 09. Dominik Feri v rámci „angažmá“ v poslanecké sněmovně, tedy jako poslanec a člen TOP 09 stihl nejen vystudovat právnickou fakultu, získat titul doktora práv (JUDr.). Ve Sněmovně i na veřejnosti vystupoval suverénně, ale slušně, u jisté skupiny lidí (zvláště mladých) byl oblíben. Jeho vizáž prostě mladé lidi přitahovala, když popularitu mu (asi) zajistily hlavně  jeho velmi problematické vlasy, ne nepopdobné divochovi z pralesa. 

Určitě nebudu sám když tvrdím, že takové  nebo podobné vzezření ubírá na vážnosti a postavení poslance Sněmovny Parlamentu ČR. Chápu, doba se změnila, mé, případně názory dalších občanů mohou být či jsou zastaralé, konzervativní, předpojaté apod., nicméně se domnívám,  že poslanci by také měli akceptovat jistá pravidla, společenský bonton, kultivovanost, nebo jak se také říká „štábní kulturu“ jak svým oblékáním, vystupováním, jednáním, projevy atd. Dominik Feri se sice stal pro mnohé, především mladé lidi atrakcí pro svůj vzhled, ale pochybuji, že jeho vzhled je patřičný a vhodný do prostředí Sněmovny Parlamentu ČR. 

Na druhé straně je zřejmé, že Dominik Feri si na svých vlasech dost zakládal. Jenom nechápu, proč dlouholetí zaměstnanci Sněmovny (poslanci) na vzhled D. Feriho neupozornili. Chápu, že je to jeho osobní záležitost, stejně jako dredy u poslance Bartoše, nicméně si myslím, že všechno má své meze. Dominik Feri si byl dostatečně vědom, že jsou to jeho vlasy, které zaujímají  pozornost mladých (hlavně dívek), i jeho jeho vousy a tmavší pleť do značné míry zdůrazňují jeho vzezření. Toto s prominutím divošské vzezření, politická angažovanost, post poslance, ale i dostatečně vysoké IQ (viz studia PF KU) z něj udělalo idol mladých lidí, včetně, či především dívek. D. Feri představoval mladého, atraktivního, etnicky zajímavého politika. A skoro  vždy sebevědomě usměvavého. Potud pozitivní hodnocení D. Feriho. Bohužel člověk není bez chyb a nedostatků a platí to i o Ferim.

V médiích se ale před několika dny objevilo do značné míry šokující sdělení či informace, že poslanec za TOP 09 se měl dopustit sexuálního obtěžování, násilí a dokonce i nežádoucí sex proti vůli dívek, které se staly obětí jeho údajně násilného jednání. Tyto informace nejsou uplné, ani dostatečně prokázané, nicméně mnohé okolnosti nasvědčují tomu, že k těmto sexuálním incidentům došlo. Ostatně sám Dominik Feri přiznal své „nevhodné“ chování a jako důkaz přiznání se tedy vzdal poslaneckého mandátu a nebude kandidovat v podzimních volbách. Pro úplnost je třeba dodat, že se jednak veřejně omluvil, ale také, že proti nařčení ze znásilnění se hodlá Dominik Feri bránit soudní cestou (je přece právník)!  

V této souvislosti není od věci zmínit několik postřehů. Především musím předeslat, že svými názory vůbec nesledují žádné projevy rasové, nebo etnické nesnášenlivosti, jde pouze o strohé konstatování skutečností, které souvisí s imigrační politikou, resp. problematikou jak u nás, tak v zemích EU. 

Je známo, že v Evropě, resp. členských zemích EU se nachází více jak 1,5 milionu imigrantů, převážně z azijských a afrických muslimských zemí. Je také známo, že jejich zájem o práci, zájem o integraci do evropského protředí s odlišnou mentalitou a životním stylem, jiným náboženstvím, zájem vést slušný, kultivovaný život v soužití s občany toho kterého státu, je snad až na zcela ojedinělé výjimky naprosto vyloučen. Je to logické, protože oni nebyli naverbováni k imigraci proto, aby zde pracovali, aby se začlenili do společenství evropských zemí, ale aby islamizovali Evropu, dělali problémy, které oslabí evropskou ekonomiku a sníží životní úroveň lidí v tom kterém státě. Tito imigranti páchají celou řadu závažných trestných činů, jako je provokování, drancování, krádeže, loupeže, přepádávání, násilnosti, vraždy. 

Aniž bych se chtěl D. Feriho dotknout je  skutečností, že v jeho těle koluje také etiopská krev. V případě jeho současného problému není zcela vyloučeno, že jeho kauza, tj. nevhodné (sexuální)  jednání  mohlo být vedle jeho sebevědomého ega, vědomí své „výjímečnosti“ a popularity, ovlivněny i tou etiopskou krví, když se jeho chování vůči dívkám dost podobá jednání imigrantů z afrického kontinentu. 

Nejedná se o žádný útok na osobu bývalého politika TOP 09 Feriho, je to prostá myšlenková úvaha, vyvolaná jeho jednáním ne nepodobným násilnickým jednáním imigrantů např. v SRN, Francii, Anglii atd. Je to jen náhoda, které nekladu žádný specifický význam, že shodou okolností pokrevní původ D. Feriho se zrovna  podobá nevhodnému (násilnickému ) jednání muslimských imigrantů původem z Afriky, umravňující svým islámem bezbožné křesťany v  evropských státech. Nic víc, nic méně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Druhá transformace, nebo stoprvní rozkrádačka?

19:53 Petr Hampl: Druhá transformace, nebo stoprvní rozkrádačka?

Denní glosa Petra Hampla