Urbanova profesní kariéra není o nic problematičtější, než ta Štětinova. I pan Urban je novinář, krátce politik, jen na rozdíl od Štětiny, který je vší zakousnutou do polistopadového politického kožichu, pan Urban je pedagog. Wikipedie k jeho osobnosti uvádí, že je absolventem UK, obor filosofie a historie, ale hlavně, že to byl disident komunistického režimu, signatář Charty 77, spoluzakladatel, lídr a mluvčí Občanského fóra. Z toho vyplývá, že má poměrně vysokou kvalifikaci pro posuzování politických událostí, nicméně to ještě neznamená, že jeho názory a hodnocení jsou či nutně musí být relevantní, natož objektivní. A popravdě řečeno, ani tomu tak není, protože neobjektivnost, jednostrannost a antiruský postoj z jeho článku trčí jako sláma z bot. Stejně jako pan Štětina pořádá besedy „vděčným“ občanům Liberce, stejně jako pan Štětina občany mystifikuje a podněcuje protiruské nálady
Společné mají oba pánové především protiruskou zaujatost a v souvislosti se současnými ukrajinskými událostmi a následujícími ději jejich osobní neoblomné přesvědčení o vině Ruska na Ukrajinské krizi. Pak Urban to dokonce konstatuje tvrzením, že Rusko bylo již před pěti lety připraveno na anexi Krymu, potažmo vyvolání neklidu na Ukrajině, což by vedlo Rusko k důvodům, proč na Ukrajině zasáhnout. V této souvislosti se však vkrádá již pomalu prosakující fakt (zatím úspěšně utajovaný), že samy USA do Ukrajiny za poslední léta investovaly 5 miliard USD s jistě ne ze zcela bohulibými a humanitárními cíli. Důkaz zde http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/paul-craig-roberts-washington-je-nejhorsim-nepritelem-lidstva/. Je to zkrátka záměr, jako vyeskalovat vinu Ruska na události na Ukrajině, eliminovat vliv a účast USA , EU a militantních kruhů na ukrajinských událostech.
Pan Urban, stejně jako pan Štětina toho ví, vzhledem k jeho vzdělání, jistě hodně, avšak ještě víc se jen domnívají, fantazírují a v neposlední řadě vymýšlí lži a nepravdy, obviňující Rusko a Putina z agresivity, imperiálních zájmů, uchvatitelských a separatistických tendencí a bůhví z čeho ještě. Jenže jak již bylo zmíněno, účast USA na ukrajinském konfliktu jaksi ze zásady opomíjí, nezmiňují, ačkoliv odtud fouká ten hlavní vítr. Jeden pozitivní či kladný postoj a názor bych však u pana Urbana přece jenom našel, nemá však na události na Ukrajině přímý vliv. Je to zmínka v odpovědi na dotaz jedné ženy o tom, co mohl západ udělat, aby k dnešní situaci na Ukrajině nedošlo. V odpovědi pan Urban sdělil, že je to „ v rozvolnění mezinárodního práva v důsledku vpádu USA do Afghánistánu a Iráku a následná odezva na zjištění, že vláda G. Bushe si jako důvod vymyslela zbraně hromadného ničení v Iráku“. Pan Urban však nezůstal jen u toho faktu a pokračoval, že „ Podobné to bylo i s Afghánistánem, který si Bush vymínil a rozhodl proti Sboru náčelníků štábu. Říkali mu, že je to pitomost, ale on si to prosadil. Vždyť byl prezidentem! Vůbec mu nedošlo, že do toho netahá jenom svoji vládu, USA, ale všechny jeho či jejich spojence. A už vůbec mu nepřišlo na mysl, že dává Putinovi lístek (rozuměj volnou ruku) , aby se choval úplně stejně. Mezinárodní právo platí nebo neplatí stejně pro všechny,“ řekl Urban. Nejspíše tím chtěl naznačit onu údajnou dlouhodobou zainteresovanost Ruska na zájmu o Ukrajinu, nicméně je to všechno na úrovni scien fiction, protože nemá nic, čím by toto tvrzení, v lepším případě domněnku, doložil. Tím ovšem jeho zmínka USA ve vztahu k ukrajinským událostem končí a možno říci, že tam ani žádné konkrétní vazby na Ukrajinu nebyly. Jen se , což je pro tyto lidi typické, otřel o Putina, kterého nemůže nikdy z žádné americké aktivity posledních let jaksi vynechat. Ono přece všechno souvisí se vším!
Takže jak bylo zmíněno, USA jako by jen z povzdálí sledovali Ukrajinské události a mementa a jakoby z lidského pocitu sounáležitosti chtěli věci pomoci. Tak to se jim opravdu daří. Předně jako viníka za všechno, co se na Ukrajině, počínaje Kyjevským Majdanem stalo, viní Rusko. Oni nic, „oni jsou muzikanti“, jen zapomněli dodat, že ve svém středu mají také dirigenta a to hned několik, protože mají také několik orchestrů, např. EU a NATO. Ukrajině pomáhají tím, že podporují nelegální, nezvolené státní orgány a vedení státu včetně jejich prezidenta, čímž dali jasně najevo, že jim nějaká demokracie na Ukrajině byla, je a může být ukradená.
Jak jinak si vysvětlit, že demokraticky zvolený prezident Janukovyč, parlament a státní orgány nejsou respektovány, ale jsou uznávány a podporovány formy nekompetentního vládnutí fašististických, nacionalistických a Banderovských představitelů?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz