Před lety byl Bašár Asad mnohými přirovnáván k Hitlerovi a měl být svržen. Dnes se pomalu začínají objevovat zprávy, že zas tak hrozný není, neb by po něm mohlo přijít ještě něco horšího. Dříve nepřítel, zítra spojenec Západu. Nevinní lidé jsou vězněni na Guantánamo na Kubě, ale vysoce postavení vůdci nynějšího Islámského státu, vězněni v někdejší americké věznici v Camp Bucca v Iráku, byli propuštěni. Současný džihád Spojené státy v Afghánistánu samy vytvořily v uskupení Al Kajda, po letech proti němu bojují. Dříve spojenec, zítra nepřítel Spojených států. Svého času fungující státy Irák a Libye, jistě mající k dokonalosti daleko, se staly po „řízené demokratizaci“ nefunkčními rozvalinami, kde život obyčejných lidí je téměř nemožný. Svého času však USA Irák podporovaly v boji proti Íránu. A mohli bychom pokračovat.
Zdá se, že vyznat se v tomto virtuálním světě od dob rozpadu SSSR, kdy se mnozí ztotožnili s pohodlnou doktrínou SSSR = zlo a USA = dobro, je čím dál těžší, ne-li nemožné. Těžko chtít po lidech, aby měli rozhled a správný úsudek, když se přou i novináři přikovaní k zahraničním zdrojům 9 hodin denně. Co pak může dělat člověk pracující ve firmě typu Amazon, kde heslem je „tvrdě pracuj, změníš svět“? Nebo že by záměr, vysát lidi v práci, aby neměli čas a sílu myslet? Kdo ví…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.