Jiří Paroubek: Václav Klaus společně s antirouškaři

11.01.2021 19:20

Včera se na pražském Staroměstském náměstí uskutečnila demonstrace antirouškařů. Zúčastnily se jí tři tisíce lidí a bývalý prezident V. Klaus. Antirouškaři chtěli sdělit národu, že nesouhlasí s protiepidemiologickými opatřeními vlády, neboť tato opatření jsou prý k ničemu.

Jiří Paroubek: Václav Klaus společně s antirouškaři
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Toto tvrzení je ve zjevném rozporu se skutečností. Vždy, po uplatnění velmi tvrdých opatření, která omezují kontakty lidí ve společnosti, se podařilo v Česku razantně snížit čísla nakažených. A naopak, pokud došlo k rozvolnění těchto opatření, počty nakažených šly silně nahoru.

V tomto týdnu by nejspíše mělo dojít k maximům druhé vlny pandemie, což vyplývá z živých osobních kontaktů občanů mezi Vánocemi a začátkem nového roku. Ale ještě pár týdnů bude trvat, než vláda sebere odvahu k opětovnému rozvolnění alespoň na té úrovni, jako tomu bylo počátkem prosince.

Bývalý prezident Klaus se domnívá, že očkování je k ničemu a vládní opatření jsou chaotická (s tím druuhým by se dalo do určité míry souhlasit) a k ničemu nevedou (s tím už bych ovšem nesouhlasil). A hlavně nikdo z účastníků včerejší protivládní demonstrace, nesdělil žádnou rozumnou alternativu vládního postupu. Chápu hospodské, sdružené v iniciativě Chcípl pes. Chtějí prostě otevřít hospody, které jsou pro ně centrem všeho dění a jejich světa a vcelku je jim jedno, jaké to bude mít následky u jejich bližní.

Včera se sešly zhruba tři tisíce účastníků, byť na demonstraci může být v době nouzového stavu pouze dva tisíce účastníků. Nikoho z pražského magistrátu to ovšem nebolelo. Už to, že po nedávných zkušenostech s virválem po demonstraci na Staroměstském náměstí pomohl magistrát, s benevolencí sobě vlastní, tuto demonstraci svědčí o jediném. Magistrát, tedy Hřib a spol., mají zjevnou radost z případných nepříjemností způsobených vládě. Považuji za relativně velký úspěch, že tentokrát, kromě jedné rvačky mezi účastníky demonstrace, k žádným větším násilnostem nedošlo.

Jak jsem viděl snímky ve zpravodajství ČT, naprostá většina účastníků demonstrace neměla přes ústa a nos roušky. Prostě tito lidé kašlou nejen na vládní nařízení, ale jsou bezohlední sami k sobě a v nastalé situaci především ke svým bližním. Tedy k lidem, kteří v demonstraci byli namačkáni poměrně těsně vedle sebe. Ale nepřímo vůči lidem, kteří tam nebyli.

Jiří Paroubek

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 189. díl. Marcel Reich-Ranicki – Můj život

20:34 Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 189. díl. Marcel Reich-Ranicki – Můj život

Narodil se v roce 2.6.1920 ve Włocławku na Visle a vyrostl v Berlíně (zemřel ve Frankfurtu 18.9.2013…