elikož „globalizační a unifikační tendence" (dále jen GUT) mohou být pro mnohé důstojníky a generály poměrně mlhavou definicí nepřítele, neuškodí nabídnout jim krátký manuál. Někteří z nich by si totiž mohli naivně myslet, že k boji s GUT stačí například jen uzavřít hranice a střílet po každém vozidle s cizí poznávací značkou a logem Evropské unie.
Generálové by si především měli uvědomit, což jim prezident nesdělil, že GUT je nepřítel veskrze zákeřný a proniknul již přímo do centrální nervové soustavy našeho státu. Navíc má tato hydra dvě hlavy: globalizační a unifikační. Ty nejsou vždy totožné, ba dokonce se spolu občas sváří, jak vidíme i na příkladu frontálního útku globalizovaných finančních trhů na samotné základy evropské unifikace, například v podobě její eurozóny.
Navíc ve své globalizační dimenzi je GUT vlastně projevem trhu v globálním měřítku, jehož neviditelnou ruku pan prezident vzývá, takže generálové by měli s vrchním velitelem ozbrojených sil pečlivě konzultovat před tím, než spustí útok.
Vzhledem k zahraničně-politické orientaci našeho prezidenta je zřejmé, že by například jen těžko schválil útok na základny ruského Lukoilu nebo Gazpromu u nás, ale může mít pochopení pro obsazení českých základen takových nadnárodních firem, jako je německý Volkswagen, který se neobratně skrývá na našem území za logem Škoda Auto.
Prezident by také měl být konzultován před tím, než armáda případně vypne internet a satelitní televize coby nejviditelnější znak globalizačních tendencí, nebo obsadí čínské restaurace. Na druhou stranu se dá předpokládat, že žádných konzultací nebude třeba k útoku například na účastníky konference Forum 2000 a podobné výhonky intelektuální globalizace organizované u nás pod patronací právdo-láskařských zednářů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Pehe