„Různé nátlakové skupiny stále nechtějí pochopit, že nelze získávat na úkor druhých a že ústupky v jejich prospěch nelze uskutečnit zcela jiné přerozdělení bohatství v zemi.“
Ti z občanů, kterým vadí všudypřítomná korupce a systematické rozkrádání státního majetku s pomocí politické manipulace státních zakázek, se totiž mohli alespoň na chvíli kojit nadějí, že i prezident se konečně kriticky postavil ke skutečnosti, že mafiánské a kmotrovské skupiny, což jsou skupiny nátlakové, ročně připraví stát podle konzervativních odhadů až o 100 miliard korun s pomocí manipulace státních zakázek, a „přerozdělují“ tak nestoudným způsobem státní bohatství na úkor druhých.
Prezident by takovým kritickým postojem nepochybně podpořil i reformní úsilí vlády. Ta totiž má nemalé problémy svoje škrty a reformy prodat veřejnosti v kontextu masivní korupce. Průměrný občan se v takové situaci po právu ptá, proč si má právě on utahovat opasek, když část peněz peníze na něm ušetřených s velkou pravděpodobností skončí v kapsách výše zmíněných ekonomických skupin, které parazitují na politice.
Ti z nás, kdo znají politickou historii Klause trochu lépe, bohužel ale vědí, že Klaus neměl ve svém novoročním projevu při zmínce o škodlivosti nátlakových skupin na mysli mafiánské skupiny v zákulisí politiky. Jelikož víme, které skupiny v průběhu roku 2011 jmenovitě kritizoval, můžeme je vyjmenovat za něj.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz