Jiří Rusnok: Svět po covidu už bude jiný

06.09.2020 13:21 | Zprávy
autor: PV

Vybrané citace z rozhovoru Jiřího Rusnoka pro Rádio Z o dopadech koronavirové krize na ekonomiku (3. 9. 2020, pořad Interview Martina Kováře)

Jiří Rusnok: Svět po covidu už bude jiný
Foto: Hans Štembera
Popisek: Guvernér ČNB Jiří Rusnok

„Dno máme za sebou, ekonomika už nabírá obrátky, ale vzpamatování se z toho šoku bude trvat delší dobu.“

„Inflace není úplně nízká, ale není nijak dramaticky vysoká a bude klesat k našemu cíli 2 %.“

„Přišel covid. Reagovali jsme velmi rychle, uvolnili jsme měnovou politiku. Zatím jsme stále v tomto módu a není důvod, proč z něj vystupovat, pokud se ekonomika nebude viditelně zotavovat. To bude nejdříve ve druhé polovině příštího roku.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Kateřina​ Stojanová byl položen dotaz

Vy jste pro zrušení imunity?

Navrhnete to? Debata o zrušení je podle mě k ničemu, přeci každému je jasné, že není spravedlivé, aby politici jako jediní byli takto chráněni. To pak není ani žádná rovnost před zákonem a stejná práva pro všechny. A není to snad v ústavě, že jsou si všichni rovni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Fiala: Je vůbec možné vést smysluplné diskuse v postkomunikační éře?

12:16 Jan Fiala: Je vůbec možné vést smysluplné diskuse v postkomunikační éře?

Žijeme ve velmi dynamické, pro mnohé až chaotické době. Často skloňovaným se stal moderní obrat info…