Jiří Vyvadil: Obama by se měl z vděčnosti k Putinovi lísat

17. 6. 2014 11:43

Jak známo, američtí prezidenti, s výjimkou Roosevelta, trpí absolutním nedostatkem předvídavosti, pokud se týče procesů zahraniční politiky…

Jiří Vyvadil: Obama by se měl z vděčnosti k Putinovi lísat
Foto: Fanpop
Popisek: Americký prezident Barack Obama
reklama

Je nesporné, že již dnes je bojovný islamismus největším celosvětovým zdrojem nebezpečí a nemine dne, aby nevypukl  konflikt v té či oné části světa…Mimochodem, Evropa si sama vybudovala největší ohniska díky nedomyšlené politice multikulturalismu, jehož jediným důsledkem je, že v Británii, Francii a zčásti i v Dánsku, Holandsku, ale i v Rakousku, jsou již enklávy žijící podle jiných pravidel, než jaké v té které zemi vládnou. Je to časovaná bomba.

V zásadě jedinou zemí světa, která zdá se nalezla cesty, jak s islamismem vycházet je Rusko. Na jedné straně samozřejmě, že za nemalých finančních nákladů, pacifikovala Čečensko a z islamistů učinila v zásadě loyální spoluobčany své země, na druhé straně neváhá proti nim tvrdě zakročit.

Rusko ví a umí diferencovat. Islám a islamismus se vymykají civilizačním schématům našeho světa a prakticky nesmíme mít na ně naše v zásadě naivní požadavky. Co musíme je počítat s tím, kdo v tomto nebezpečném světě má vládnout i za cenu autoritativnosti či diktatury, jen aby se nedostal k moci nebezpeční a všeho až nemyslitelného schopní islamisté.

Představme si teď to šílenství, kdyby Obama prosadil útok na Asádův režim v Sýrii. Diktátor by byl oslaben (padnout by těžko padl) a islámský stát Iráku a Levanty už by se krásně rozprostíral od převážné části Sýrie směr Irák. Ještě že tuto blbost mu Rusko překazilo.

Ještě tak před půl rokem Obama nazýval tyto džihádisty nadšeně a se zápalem v očích obvyklým výrazem bojovníci za svobodu a demokracii. Že v boji používali teror, za který by se nestyděl Adolf Hitler, mu naprosto nevadilo(Mimochodem, vůbec mu nevadí, že značná část majdanovců jsou v podstatě ukrajinští fašisti a co horší jsou i ve vládě).

I kdyby nepadal  na kolena,  jasně by měl v zájmu světa Putinovi alespoň poděkovat. Zachránil jej před naprostým kolapsem.

Když už jsme tedy u těch prezidentů. Kdyby Bush protiprávně a bez legitimních důvodů nenapadl Irák, byl by tam sice diktátorský režim Sadáma Hussejna, ovšem fanatického islámského státu bychom byli ušetřeni.

Cokoliv USA dělá, tak voře.

Hned v prvních dnech majdanu, založeného na násilí a fašistické historické ideologii banderovců mnozí z nás upozorňovali, že věci dopadnou podle stejného scénáře jako v Gruzii. Tehdy Saakashvili také s podporou USA a na radu svého přítele Mc Caina zahájil válku, s cílem oslabit Rusko. Výsledkem logicky bylo posílení Ruska a oslabení Gruzie. Už nyní  celá protiruská akce vedená Západem Ukrajinou logicky přivedla k tomu, že ztratila Krym a navíc je více než jasné, že krvavé  boje dál a dál budou pokračovat a jednotná Ukrajina je nerealistickou chimérou.

USA mají zbraně, mají peníze, ale v zahraniční politice se chovají jako 5-ti leté děti, neumí předvídat a jejich vojáci nejsou ničím jiným než žoldáky v cizině, bez ideí, bez morálního základu a všude  hájí konec konců jen ekonomické zájmy své země. Jiné snad USA ani nemá.

Rusko  v klidu vyčkávat.

Dříve či později se díky své politice znovu USA dostanou do neřešitelné situace.

Dělají, jako by mohli vše a zároveň vytváří proti sobě spojenectví dvou při spojení nepřekonatelných  gigantů : Číny i Ruska.

Přijde čas a zřejmě brzy, že USA opět budou muset budou udělat restart.

A až i v Británii či Francii vypukne islamistické povstání, což je více než pravděpodobné a tyto země budou na kolenou,  věřím, že Rusko bude natolik velkorysé, a bude Evropě i světu pomáhat.

Ten náš svět totiž Rusko velmi potřebuje.

Být s Amerikou sám, bych se bál.

Psáno pro blog idnes.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Jiří Vyvadil
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oldřich Rambousek: Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani jako nadávka

21:17 Oldřich Rambousek: Kolář. I to jméno zní blbě a nehodí se ani jako nadávka

Co je to za člověka, ten pan Kolář, když si své ego musí posilovat soubojem s již dávno zemřelým člo…