Jiří Vyvadil: Odešel největší americký válečný šílenec. Svět si může trochu oddychnout

26.08.2018 18:32

Říká se o mrtvých jen dobré. No nevím, zda to máme přát člověku, který podporoval válečnické úsilí snad všude, kde to šlo, a pomyslně z jeho rukou teče krev po hektolitrech.

Jiří Vyvadil: Odešel největší americký válečný šílenec. Svět si může trochu oddychnout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Vyvadil
reklama

Ano, mluvím o senátorovi McCainovi, který mně utkvěl v paměti těsně před zahájením gruzínské války, ke které přemlouval tehdy Západem hýčkaného gruzínského prezidenta Saakashvillyho, dnes v Gruzii odsouzeného pro vlastizradu a po neúspěšném následném působení na Ukrajině odsouzeného i tam.

McCain miloval krev, miloval oběti, celým svým srdcem nenáviděl.

McCain přirozeně fanaticky podporoval válku v Iráku a podporoval ji i v době, kdy prezident Obama přijal rozhodnutí stáhnout se. Samozřejmě že stejně tak fanaticky podporoval válku v Sýrii proti prezidentu Asadovi a organizoval hned na počátku podporu arabskému jaru či džihádistům.

Bez McCaina by gruzínsko-ruská válka zřejmě nebyla a logicky by ani Gruzie nepřišla o jižní Osetii. Samozřejmě že podpořil i agresivní útok proti Libyi a i on je tak jedním z otců současného rozvratu Libye a vybudování nástupiště desetitisíců migrantů – směr Evropa.

Samozřejmě že Mccain s přítelem Saaksašvillym podporoval euromajdan, do kterého Američani, jak známo dle Nullitové, vrazili pět miliard dolarů a jehož cílem bylo zatlačit Rusko dál do Asie. Že tím on a celý Západ vyvolali nebezpečnou občanskou válku, protože ruský východ je s kyjevským vedením, které je zvláštním mixem podpory místního fašisty Bandery, německých nacistů a vzývání Evropské unie a NATO.

A už snad jenom komická připomínka na závěr. Ačkoliv se logicky žádné zasahování Ruska do amerických voleb nepotvrdilo, při první zmínce o něm požadoval vojenskou odpověď proti Rusku.

Samozřejmě že tento šílenec jistě najde podporu u našich euroatlantických šílenců Miroslava Kalouska, Petra Fialy či ředitele zahraničního odboru prezidenta republiky Jindráka.

A je klasikou, že tohoto zločince nazývají bojovníkem za svobodu.

To už je taková západní libůstka, nebo ještě lépe 'hodnota'. Když Ronald Reagan svého času přijal ve své oválné pracovně teroristy a džihádisty z řad Lidových mudžahedínů, kteří byli nasazeni proti Sovětům v Afghánistánu, také je dojatě přivítal jako bojovníky za svobodu.

A v tomto smyslu není mezi McCainem a lidovými mudžahediny zase takový rozdíl. On jen vraždění po celý svůj aktivní politický život v masovém měřítku připravoval a ani se vražděním zabývali.

Je dobré, že už není mezi námi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: USA - Černý musel sedět pod banánovými slupkami

20:04 Jan Urbach: USA - Černý musel sedět pod banánovými slupkami

Zpráva o šokujícím rasistickém útoku na střední škole v Moline, která se nachází asi 250 mil západně…