Jiří Vyvadil: Přátelé Ruska v České republice chtějí jiný svět…

06.04.2014 20:33

Skupina Přátelé Ruska v České republice je odmítána veřejněprávními sdělovacími prostředky, a je odmítána všemi soukromými deníky, týdeníky u kterých historicky 99% novinářů – a beru to jako zaužívaný pojem – jsou ovládány pravdoláskaři, stoupenci Havla a Schwarzenberga. A jsem hrdý na to, že za námi stojí svobodná – skutečně svobodná- nezávislá média.

Jiří Vyvadil: Přátelé Ruska v České republice chtějí jiný svět…
Foto: Archiv JV
Popisek: Advokát Jiří Vyvadil

Je nezbytné často jít proti proudu, i když je člověk zdánlivě osamocen. Winston Churchill v situaci, kdy Britové freneticky tleskali  Chamberlanovi za údajně zachráněný světový mír, burcoval proti Hitlerovi, Gerhard Schroder, v situaci, kdy celý západní svět poslušně panáčkoval a bez rozmyslu akceptoval Bushovy blbiny o přítomnosti zbraní hromadného ničení v Iráku, se ostře postavil proti, tvrdil, že je to nesmysl a ve svém názoru setrval. Bush se mu několik let vyhýbal a odmítal podat ruku.

Ale nemusíme chodit jinam. Náš Masaryk se svého času postavil proti zfanatizovanému obrozeneckému národu a jasně trval na tom, že Rukopis královodvorský a zelenohorský je falsifikát a že žid Hilsner je nevinný.

Uprostřed zfanatizovaných promluv České televize na téma pokojných demonstrantů na majdanu, v okamžicích, kdy obsazovali budovy vojenskými bojůvkami Pravého sektoru, zapalovali auta, případně pro zpestření i policisty,  jsem pokládal za svou osobní povinnost založit cos, co směřuje proti tomu davovému šílenství…A tak vznikla skupina Přátel Ruska v České republice.

Na rozdíl od Přátel Ukrajiny či Nepřátel Ruska, které vznikly v personifikovaném odporu proti mně a umírají na úbytě, je  o nás rostoucí seriózní zájem.

Ale nejde jen o zájem o tuto skupinu.

TATO ZEMĚ UŽ OMÍLÁNÍM PRAVD PO DOBU  25 LET JE TAK OSMŠELÁ A  ZNUDĚNÁ, ŽE PŘIPADÁ MYŠLENKOVĚ JAKO COSI V POSLEDNÍCH LETECH HUSÁKA A ZEJMÉNA JAKEŠE.

Papouškuje se, že vše, co bylo před rokem 1989 bylo zločinné, zavrženíhodné…prostě fuj A VŠE PO ROCE 1989, NO SKVĚLÉ.

Novináři jako jejich komunističtí předchůdci znovu opakují klišé  nudně a bez invence při oslavách nového řádu po roce 1989 a podobně jako ti jejich předchůdci z let 1945 – 1989 hledají ty nejexpresivnější výrazy pro odmítnutí totálně všeho, co zde bylo před rokem 1989. Nejen toho zjevně špatného, ale i toho dobrého.

Čeká se na výbuch…

A výbuch přišel : Západ ztratil hegemonii, Rusko a velmi uměřeně se opět stává světovou velmocí.

Už dnes Američané prakticky nic neznamenají ve většině  arabského světa. Obama je v Egyptě , nejvýznamnější arabské zemi nenáviděn, Putin je respektován.

Ale mění se i cosi podstatného v myslích lidí.

Dostal jsem zprávu od bývalého účastníka vojenské akce v Jugoslávii.

Doslova mě zamrazila.

Napsal mi:

"Já jsem se co by dvacetiletý kluk podílel na zvěrstvech NATO v bývalé Jugoslávii.Ještě do nedávna jsem nevěděl proč mi Srbové říkali,že jsem okupant. Už to chápu. Ale pozdě!  Musíme mladým lidem v armádě vysvětlit, že když jedou do Afghánistánu, nejedou šířit demokracii, ale okupovat a zabíjet. A že ty peníze za svědomí nestojí!"

Přesně.

Svoboda a pravda začala být překrucována.

Války se označují za humanitární akce.

Sociální nerovnost se bere jako pozitivní výdobytek nového systému.

Ten, kdo brání své elementární bezpečnostní zájmy (Rusko) je agresorem.

A ten, kdo akci financoval a spoluorganizoval (USA) je ochráncem míru.

Takový svět nechceme…

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Jiří Vyvadil

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

20:57 Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

Vyjádření experta Trikolory k útokům na kritiky války.