Tak tvrdého odsouzení USA, jakého se jim dostalo a do něhož se s překvapivou vervou pustili jak německý prezident Gauck, tak ministr zahraničních věcí Steinmayer, tak i další představitelé tentokrát hlavní vládní strany CDU-CSU v Německu nebylo. Lapidárně to vyjádřil Gauck, když řekl: Jestli je to pravda, tak už je toho dost.
Pominu fakt, že si Němců vážím, že tuto aféru zveřejňují a hlavně chtějí pachatele stíhat. Jak znám naše vládní představitele, ti by naopak takovou činnost ocenili jako příspěvek ke spojenecké spolupráci a Zeman by zvažoval, zda to není na Řád bílého lva. Naši stoupenci Havla v médiích by křesali nové naděje pro česko – americké priviligované spojenectví.
Ne tak Němci. Podle okamžitého průzkumu 58% dotázaných si přeje větší nezávislost na USA a dalších 67% vidí v této záležitost vážné pochybení USA.
Pojďme si jen tak trochu zaspekulovat.
USA v posledních letech a desetiletích na co sáhla, to dopadlo katastroficky…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Vyvadil
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.