Nejen britská, ale i naše veřejnost obdivně sleduje barvité slavnostní průvody, pompézní vojenské přehlídky, složité ceremoniály a s dojetím diskutuje, kdo z britských aristokratů a celebrit kde stál a co měl na sobě.
Přitom si vůbec neklademe otázku, proč se královna s takovou pozorností a úctou ve své zemi vlastně setkává. Do praktické politiky zasahovat nesmí, žádné velké státnické činy nevykonala, je čirým symbolem. A jsme u podstaty věci. Úctou ke královně a oslavami jejího výročí vzdávají Britové úctu sobě, své zemi a její státnosti, kterou královna reprezentuje. A dokáží je propagovat tak, že zájem a úctu vzbuzují i u pozorovatelů po celém světě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko
Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.