Před zhruba třemi týdny přinesl tento týdeník, který se považuje za jednoho z českých „hlídacích psů demokracie“, zprávu o tom, že na pražské ruzyňské letiště přilětěl z Moskvy, pod diplomatickým krytím, důstojník ruských tajných služeb, který měl ve svém kufříku jed ricin. Ten měl být údajně určen na likvidaci českých komunálních politiků, primátora Hřiba, starosty Prahy 6 Koláře a řeporyjského excentrika Novotného. Důvody, pro které měli být tito pánové předmětem uvedeného zájmu, komentovat nehodlám, to je na jiný román, který by místy připomínal parodii či grotesku.
Vraťme se k oné původní informaci Respektu, která vzbudila velkou vlnu pozornosti. Kdo jí jeho redakci poskytl ví snad jen Bůh, možná šéfredaktor. Jak se podařilo onomu informátorovi nahlédnout do kufříku diplomata a odhalit jed, je z říše konspiračních teorií spisovatelů špionážních románů. Jel jsem několikrát, jako člen Sněmovny, do zahraničí s diplomatickým pasem a nevzpomnínám si, že by mi někdo „filcoval“ příruční zavazadlo. Nota bene, když v tomto konkrétním případu onen muž, po vystoupení z letadla, nasedl do auta ruské ambasády a odjel do budovy ruského velvyslanectví. Přesto to Respekt bez problémů zveřejnil. A kauza začala žít svým vlastním životem.
Faktem je, že nějaký Rus přiletěl, Jmenuje se Andrej Viktorovič Končakov a oficiálně je ředitelem Ruského střediska vědy a kultury v Praze. To je tam, co kdysi bývala výborná ruská restaurace Berjozka. Dnes nevím, přeorientoval jsem se na jinou kuchyni. A jestli je špion nevím také, ale nelze to vyloučit. Praha je jistě prolezlá špiony nejen ruskými, ale i americkými, čínskými a kdoví jakými ještě, stejně jako romány spisovatele Johna le Carré. Faktem také je, že ricin je v jisté koncentraci opravdu prudký jed a jenom lidé, jako pan prezident, si ho pletou s ricinovým olejem, který slouží zcela jinému účelu. Faktem také je, že BIS, což je naše rozvědka, se jeho příletem zabývala a následně upozornila premiéra, vícepremiéra Hamáčka a šéfa zahraničí Petříčka. Věřím, že ti to tisku nepráskli. Po tom kdo to prásknul, se prý pátrá. Věřím, že bezúspěšně. A konečně faktem také je, že oni tři pánové – komunální předmětové zájmu, dostali policejní ochranu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Záhada daru
Zabývá se někdo otázkou, proč, když někdo chce darovat peníze státu, tak jde zrovna za ministrem spravedlnosti a ne třeba za ministrem financí nebo premiérem? A jak je možné, že se dary neprověřují a neschvaluje je minimálně celá vláda? Mně to celé zavání korupcí. Jak to vidíte vy? A ještě k tomu pů...
Další články z rubriky

9:26 Vladimír Ustyanovič: Někteří novináři mají empatii dozorců plynových komor
Katastrofa indického letadla společnosti Air India probudila v českých médiích potřebu různých pisál…
- 15:49 Zbyněk Fiala: Celní tsunami je tady
- 11:24 Jiří Weigl: Czech Republic nikoliv First
- 17:50 Lukáš Kovanda: Trumpova cla, včetně nyní nového 30procentního, připraví Česko letos o 76 miliard
- 10:07 Alena Maršálková: Připravené násilné převzetí českobudějovického Autis Centra nevyšlo
- 21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?