Zcela nová studie, která byla zveřejněna v Německu tento týden, však tyto teze vyvrací, i když řada Němců, a nejsou to jen krajní pravičáci, tomuto klišé podléhají a věří, že cizinci, kteří se přistěhovali do Německa obzvláště z jihu či z východu, mají větší sklony ke kriminálním činům.
Studii s názvem Migrace a kriminalita mladistvých zpracoval pro mediální službu Integrace kriminální vědec Christian Walburg z univerzity v Münsteru.
Autor kvůli zmíněné studii vypracoval a srovnal řadu průzkumů, a z nich jasně vyplývá, že obecně šířená mínění neodpovídají skutečnosti: kriminalita německých mladistvých se od kriminality mladých přistěhovalců nijak výrazně neliší. Výsledky předložené studie je možné shrnout do následujících bodů:
Zaprvé. Z oficiálních statistik vyplývá, že mladiství emigranti nemají větší sklony ke kriminálním činům než místní teenageři, i když při sporech bývají cizinci častěji označeni za pachatele. Závěr zní: cizinci v Německu jsou vystaveni ve větší míře kriminalizaci.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…