Jiní odborníci naopak vyčítají státním zástupcům v Olomouci selhání a tvrdí, že existuje důvodné podezření, že důkazy v trestním spisu zřejmě nejsou natolik třaskavé, a proto celá akce, do níž bylo loni nasazeno 400 policistů, byla uměle nafouknutá. Dokonce se v médiích objevily i hlasy volající po odvolání vrchního státního zástupce Ivo Ištvána.
Nejpřesněji problém této kauzy vystihl zřejmě titulek ve čtvrtečním Právu z 3. července 2014, který zněl: Nagyová podle soudu organizovala trestnou činnost, nikdo ji ale nespáchal.
Za ni totiž Obvodní soud pro Prahu 1 uložil paní Nagyové-Nečasové jen roční podmínku přesto, že organizování bývá kvalifikováno jako přitěžující okolnost. Současně ale nesdělil, kdo se měl tohoto zneužití dopustit.
Státní zástupci okamžitě proti usnesení soudkyně Heleny Králové, které se týká zpravodajců, podali stížnost k nadřízenému Městskému soudu v Praze a zároveň odpor proti verdiktu, který vyměřil roční podmíněný trest pro Nagyovou-Nečasovou, který však i někteří advokáti, kteří jinak bývají velmi přísní, považují za přiměřený.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: rozhlas.cz