Karel Januška: Pirátům a Starostům

12.01.2021 20:12

Piráti byli námořníci, kteří přepadali jiné lodě a zmocňovali se jejich majetku. Ten odevzdali vlastníkům lodi.

Karel Januška: Pirátům a Starostům
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Bylo by lepší, kdyby se naši Piráti věnovali tomu, k čemu se jako řádní občané hlásí. Recese je dobrá, ale nic se nemá přehánět. Ždímat republiku není dobrý cíl pro žádnou politickou stranu.

Republiku v tomto roce čeká několik voleb, a náklady na jejich uskutečnění budou nemalé. Dovedu si představit, že občan by mohl volit z domova, ve volební místnosti, nebo i ze zahraničí.

Obecně každá volba je veřejná. Sčítání hlasů by se mělo svěřit počítačům. Když se podařilo platit dálniční známky několika způsoby, zvládli by Piráti učinit pro republiku něco, co by bylo užitečné pro všechny? Námořním lupičům bych svůj hlas nikdy nedal.

Pohádkové platy zákonodárců jsou nepatřičné. Aby se republika stala pávním státem, je třeba následujících upřesnění:

Přinutit Ústavní soud, aby konal svou povinnost. Nespravedlivý rozsudek obecného soudu se musí vrátit soudci se všemi opravamí zákonných předpisů a postupů. Chybné rozhodnutí obecného soudu se již nesmí opakovat u žádného soudu.

Poslancům a senátorům vysvětlit, co je v matematice pravdivý výrok. Logické operátory má každý programovací jazyk vyšší úrovně.

Volební kvorum pro malé strany je nespravedlivé. Žádné kvorum nesmí existovat. Každá volba se může opakovat tak dlouho, až je zvolený dostatečný počet i pro náhradníky poslanců. Opakováním voleb se náklady na volby prakticky nebudou měnit.

Objasnit zákonodárcům, že nula jako hodnota (třeba množství alkoholu v krvi) se v zákonech mesmí objevit. K nule se může hodnota blížit jak z levé, tak z pravé strany. Záporné množství je nesmysl.

"Závora" v dopravních předpisech nesmí být nahrazovaná něčím, co je možné překonat. Na přejezdech nebude tak často docházet k neštěstí. A rozhodnutí o viníkovi padne pro poškozené ještě za dobu jejich života.

Poslanci se nechovají jako svéprávní občané, ale jako "třída občanů se zvláštními" pravomocemi. Diskutovat mohou jen podle předpisů, které zdědili z totality. Nejvíce času potřebují na putování mezi řečnickým pultem a svou lavicí.

Povolávají ministry nebo premiéra na svá jednání, obzvláště tehdy, kdy Václav Moravec inscenuje divadelní představení pro diváky ČT. Přidělují si finanční prostředky za "funkce" v poslanecké sněmovně, a naopak přikazují kolegům činit to, co je v rozporu s Ústavou. Povinnost zveřejňování svých daňových přiznání samotnými zákonodárci je podezírání kolegů z krádeží.

Každé volby jsou z principu veřejné. Tak praví tisíciletá zkušenost. Každý má právo měnit své rozhodnutí až do začátku voleb.

Vážení předsedové STANu a Pirátů. Měli byste založit novou stranu, která si dá za cíl vytvořit z republiky právní stát. K soudům se musí chodit pro spravedlnost. Bez spravedlivých soudů nebudou občané republiku milovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Růžena Chrasteková: Čistému vše čisté

21:04 Růžena Chrasteková: Čistému vše čisté

Jakkoliv toto staré řčení kulhá na obě nohy, protože má v sobě velký díl naivity, pravdou je, že v p…