Karel Januška: Povinnost současných poslanců

18.02.2021 11:18

Současní poslanci zneužívají svého postavení k osobním výhodám. Demokratický stát je založený na principu rovnosti občanů před zákonem.

Karel Januška: Povinnost současných poslanců
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Vážení současní členové Poslanecké sněmovny. Užíváte výhod, které náleží právoplatně zvoleným zákonodárcům. Ale podle Ústavy se nechováte.

Anketa

Kdo by byl lepší předseda ČSSD?

12%
65%
hlasovalo: 11155 lidí

Nález Ústavních soudců vyřadil z Ústavního soudu soudce, kteří nerespektovali pravidla demokracie. Zneužíváte tato práva od konce sametové revoluce. Některé vysoké školy a právnické fakulty vás utvrzují o tom, že jsme demokratickým právním státem. Je to ostuda nejenom těchto fakult, ale celé republiky.

Pane Václave Moravče, máte nadstandardní styky s bývalým předsedou Ústavního soudu. Kdy občanům sdělíte, že někteří soudci Ústavního soudu jednali nespravedlivě? Občané jsou právem zvědaví, jak rychle se republika zbaví justiční mafie.

Páni poslanci současného parlamentu. Nikdo vás patrně nebude fackovat a vyhánět z poslaneckých lavic. Ale je vaší současnou povinností jednat tak, jak by jednali poslanci zvolení v řádných volbách podle platné Ústavy.

Česká televize není nezávislým sdělovacím prostředkem. Pan Václav Moravec je dobrý komentátor, ale že existuje spravedlivý výrok každého sporu, zatím nepochopil.

Pane Václave Bendo, jenom spravedlivé dluhy se musí platit. Zákony přírodních a technických věd musí být součástí každého zákona, podle kterého soudci rozhodují.

V příštích volbách do parlamentu musí být tato skutečnost samozřejmostí. Nebudeme volit do starých poslaneckých klubů, ale budeme volit poslance, kteří chtějí žít v moderním právním státě.

Pane předsedo PS Vondráčku. Líbilo se mi, když jste sundal roušku v televizním pořadu se starými občany. Ale nyní se chováte jako agent Hnutí ANO. Poslanec Volný má právo pronést v PS jakýkoliv příspěvek.

Každý člen PS zastupuje stejný počet občanů. PS se nesmí rozdělit podle preferencí, které platily těsně po sametové revoluci. Volby do poslanecké sněmovny budou volit nového premiéra, nikoliv členy poslaneckých klubů. Ústava nezná termín "poslanecký klub". Takové spolčení poslanců nesmí mít v moci výkonné žádnou pravomoc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: J. Tvrdík se zaskvěl

11:07 Jiří Paroubek: J. Tvrdík se zaskvěl

Klíčový hráč Slavie, Kúdela, dostal za údajnou rasistickou urážku hráče Rangers FC, Kamary, deset z…