Karel Januška: Pravda Václava Moravce

03.11.2019 9:37

Úvaha nad tím, jak Václav Moravec učí studenty, co je pravda. Stěžuje si, že na něho občané žalují "Radě pro rozhlasové a televizní vysílání".

Karel Januška: Pravda Václava Moravce
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Pane Moravče, jste jeden z největších demagogů ve službách justiční mafie. Jste služebník "občanů s právnickým vzděláním". Nedovedete si přečíst Ústavu. Obhajujete rozhodnutí soudů, které je založené na totalitním zdeformování našich právních norem.

Právní státy jsou založené na potřebě mít jednu autoritu, která rozhoduje s konečnou platností, kdo má pravdu; jinými slovy která strana je v právu. V císařství to byl císař. To se nelíbilo občanům, protože to vedlo a vede k nespravedlnostem. Současné Španělsko má zřejmě soudní řády nastavené z dob císařství. Málem chtějí popravovat své zákonodárce. Když má soudce předpisy z doby císařství, těžko může rozhodnout podle vůle většiny občanů, která svého císaře zvolí.

Justice v První republice byla přijatá z Rakousko-Uherska. Předpokládala vysokou morální kvalitu soudců, kteří jsou nezávislí na moci výkonné.

Soudce je jediným orgánem, který rozhoduje o spravedlnosti (který účastník řízení je v právu). Aby byla zaručená nestrannost rozhodování, je dovolené každému účastníkovi řízení podat odvolání (proti rozhodnutí soudce) k soudu druhého stupně. Odvolání pozastavuje výkon rozhodnutí soudu prvého stupně. Rozhodnutí soudu druhého stupně je konečné. Zvyšuje nároky na soudní výlohy.

Za totality byl zásadním způsobem změněný soudní řád z První republiky. K existujícím soudcům byli přivtělení "soudci z lidu", kteří mohli někdy kontrolovat, nebo trvat na tom, aby soudce rozhodl podle "závazného právního názoru" strany a vlády. O tomto tématu jste míval velké debaty se současnými politiky. Žádný rozpor jste nenašel.

V televizním pořadu pod vašim jménem a ve kterém "právní odborníci" propagují, že Archimédův zákon není zákonem, veřejně tvrdíte nepravdy, čili lži. Na základě těchto lží konají státní úředníci skutky, které slušný člověk označuje za zvěrstvo. Okrádat občany v platební nouzi by si bohatý stát neměl dovolovat. Učinit z dětí dlužníky se může stát jen v takovém Parlamentu, který pozbyl soudnost. Pravdivý výrok soudu není výmysl chorých mozků.

Učit studenty, jak si mají vybírat témata, která by zaujala na internetu, rozhodně není přínosem k tomu, aby se republika stala právním státem.

Jestliže státní úřad uzavře jménem státu smlouvu s některým subjektem, pak je tato smlouva zákonem pro všechny státní úředníky. Smlouva musí platit i pro všechny následující vlády, bez ohledu na jejich složení. Když jiný státní úřad (ÚHOS) zpochybní uzavřenou smlouvu, pak je třeba tento úřad buď zrušit, nebo mu dát takové vedení, které ctí zákony.

Jestliže soudce vynese rozhodnutí, tak žádný úředník nemá právo zpochybnit rozhodnutí soudce. Moc soudní je nezávislá na moci výkonné. Tomu byste měl nejenom rozumět, ale také se tak chovat a jednat.

(Debata peciální debata Plusu z kina Hvězda v Uherském Hradišti pro žáky a studenty základních i středních škol, které se zúčastnil 'Václav Moravec - ZDE)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richard Seemann: Rakousko slaví státní svátek virtuálně

21:39 Richard Seemann: Rakousko slaví státní svátek virtuálně

Státní svátek Rakouska, který připadá na 26. říjen uvítal v jeho předvečer spolkový kancléř Sebastia…