Karel Januška: Socialistická spravedlnost

03.09.2020 12:19 | Zprávy

Předseda senátu Vystrčil na zahraniční cestě přednášel o spravedlivém soudnictví v naší republice. Skutečně je naše republika právním státem?

Karel Januška: Socialistická spravedlnost
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška

Sametová revoluce zvítězila pod Havlovým heslem: Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Za prezidentování Klause zvítězila láska k penězům, a za prezidentování Zemana zvítězila láska k ovládání.

Soudci ve svém slibu veřejně slibují prezidentovi, že budou rozhodovat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Z toho jednoznačně plyne, že se soudce ke každému sporu může vyjádřit pouze jednou..

Vláda demokratického státu je založená na třech pilířích: Moci soudní, moci zákonodárné a moci výkonné.

Prvním a nejvyšším pilířem demokratického státu je moc soudní. Ta má právo rušit nařízení vlády i špatné zákony. Rozhoduje o pravdě a spravedlnosti. Pod ochranou moci soudní jsou všichni státní občané bez rozdílu jejich vzdělání, rasy, nebo činnosti, kterou pro stát vykonávají.

Druhým pilířem by měla být moc zákonodárná. Bohužel, naši zákonodárci nechtějí o svém postavení ve státě vůbec diskutovat. V některých státech je to neplacená funkce. V jiných státech nejsou psané zákony, o pravdě a spravedlnosti rozhoduje vůle většiny svéprávných občanů. Odstoupení Británie ze společenství EU je příkladem. Naši zákonodárci se zabydleli v poslaneckých a senátorských křeslech tak dokonale, že jim žádná nespravedlnost v justici nevadí. Navázali svou činnost na totalitní systém. Ani jeden soudce nebyl za svá rozhodnutí v totalitě potrestán. Vysoké školy masově vyrábějí „občany s právnickým vzděláním“. Uplatnění nacházejí v advokacii a správním „soudnictví“. Státní prostředky se věnovaly stavbám justičních paláců téměř v každém kraji. Z úředníků, kteří mají kontrolovat dodržování právních předpisů, vznikly správní soudy. Bez ohledu na Ústavu a pilíře právního státu. Státní zástupci musí před soudem zastupovat stát. O pravdě a spravedlnosti rozhoduje vždy soud, nikdy úředník státního zastupitelství. Vedoucí státní zastupitelé musí být připravení na to, aby po každých parlamentních volbách odstoupili ze svých funkcí. Volby musí umožnit střídání levo-pravých vlád. Všechny smlouvy uzavřené státem kteroukoliv vládou, musí být platné dokud neprošla doba platnosti, nebo je soud nezrušil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Marie Jílková byl položen dotaz

ženy, děti a práce

Paní poslankyně, myslíte, že jen ženy v politice to mají složité? Nemyslíte, že je problém mnohem hlubší, a že skloubit téměř jakoukoliv práci s péčí o rodinu a děti je dost náročné? Zkoušela jste s tím něco udělat? Proč je třeba tak málo příležitostí pro práci na částečný úvazek a neměli by být něj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: Jak se daří trumpovské revoluci

15:26 Petr Hampl: Jak se daří trumpovské revoluci

Denní glosy Petra Hampla.