Karel Vašíček: Političtí chudáci nalevo napravo

27.11.2011 13:36

Už 22 let žijeme v obnovené demokratické společnosti. Máme svobodu projevu, která hlavně znamená, že ať si říkáme, co chceme, ať volíme napravo nebo nalevo, ať demonstrujeme nebo stávkujeme, jak chcem, tak si naši představítelé dělají, co chtějí.

Karel Vašíček: Političtí chudáci nalevo napravo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Fotokoláž.
reklama

Ti, kteří se před 22 lety „postavili do čela" protestů proti komunistickému režimu, zřejmě věděli, co chtěli. 41 let nám komunisté říkali, že vládnout by měli ti, kteří mají zkušenosti. Ty měli ovšem jen oni. Za hlavní lidskou kvalitu byl považován dělnicko-rolnický původ, účast ve Slovenském národním povstání nebo květnové revoluci.

Dnešní politikové jsou stejní. Jen oni mají zkušenosti, aby vládli. Oni byli ti stateční, kteří bojovali za demokracii. Před rokem a půl naletěla podstatná část populace lžím a demagogii o ZADLUŽOVÁNÍ státu, které by hrozilo v případě vítězství ČSSD. Veřejnost evidentně nepostřehla, že ti, kteří bojovali proti zadlužování státu za 3 roky vlastní vlády ztrojnásobili deficity státního rozpočtu. Našlo se dost nezamestnaných nebo důchodkyn se základním vzděláním naletělo na lži TOP09, ODS a VV a nechali se vyděsit, že kdyby vládla sociální demokracie a Paroubek, tak by Česká republika dopadla jako Řecko. Zapomněli na aféry Kalouska, Radka Johna, dali přednost „nonšalatnosti pana knížete" před „buranství pana Paroubka", jak nám hustil do palice zřejmě Jindřich Šídlo. Nevím, co si ti nezaměstnaní nebo invalidé nebo důchodkyně se základním vzděláním koupí za nonšalantnost kníže pána.

Prostý člověk mi tvrdil, že politiku by měli dělat ti, kteří jsou zajištění, protože nemají za potřebí krást. Zřejmě proto, že už si nakradli. Prostý člověk asi nemyslí, proč se „zajištěný člověk" dere ke korytu. Asi aby pomáhal a chránil. Ano, když jde prostý člověk volit, tak si neuvědomí své zájmy.

Političtí chudáci jako Michal Doktor, kterého novináři opakovaně označují jako Martina, ale (protože o žádném jiném Doktorovi zatím neslyšli) i další političtí chudáci před půl rokem a nejen tehdy označují a označovali demonstrující odboráře jako nenávistnou lůzu. Ptám se, kde mají kolegové z ODS vlastní demonstranty, kteří by demonstrovali za jejich politiku?

Ti chudáci nedají dohromady vlastní samostatnou myšlenku než ubohou demagogii. Stačí se podívat na milovnici knih Mirku, která nemá jakoukoliv odbornou kvalifikaci, ale byla by ochotna kandidovat v zásadně na jakoukoliv funkci, hlavně když to vynáší. Vlastní podnikání založila na vynikající obchodní značce. Její knihkupectví ve Žďáru nad Sázavou má název „knihkupectví Mirky N.". Skvělá značka, vynikající marketing.

Naši představitelé by se měli dívat na televizi, aby viděli, jak dopadli ti, kteří tam či onde „pracovali pro vlastní národ". Jak dopadl nebo dopadne Mubarak, Saddám Husajn, Kaddáfí. Jiní museli prásknout do bot, aby unikli spravedlnosti vlastního lidu, který ztratil trpělivost s 20 nebo 40 lety vlády.

Není tomu tak dávno, kdy politická nula Mirek T. tvrdil, když se konala demonstrace proti jeho vládě, že „oni potřwebují klid na práci": Někteří mladí nevědí, kam mířím. Těm pamětníkům listopadu 1989 si vzpomínají, jak komunisté útočili proti prodemokratickým demonstrantům, že „oni potřebuji klid na práci.

Nedělám si iluzi o intelektuálním schopnostem některým těm např. ekonomickým expertům. Stačí uvést „ekonomického experta VV Michala Babáka, který jako absolvent gymnázia žádným expertem není, protože z gymnázía nelezou žádní ekonomičti experti. Jestli jeho firma vede účetnictví instalatérům nebo zámečníkům, tak nepochybně vydělává, protože ti nezvládnou ani vyplnit a spočítat daňové příznání.

41 let se komunisté spoléhali na teror a na to, že se lidé nedají dohromady a teď na tom založili vlastní politiku někteří naši politikové, kteří mají takové zásluhy jako Saša, jsou čestní jako Mirek nebo Petr a Vašek a jsou „chytřejší než Jirka". Na základě půl dne nacvičovaných pěti větách, které pak naši politikové přednesou v televizi, milí čtenáři, nepoznáte, jestli je někdo hloupý nebo chytrý, čestný nebo nečestný

Někteří  naši představitelé vedle ekonomických, ekologických, architektonických, politických kompetencích se dali také celá rodina na spisovatelskou dráhu, jeden z nich dostal za své blafy z cest dokonce cenu na Knižním veletrhu, Připomíná to Stalina, také on byl úspěšný spisovatel, stejně jako u nás Antonín Zapotocký. Politkcká a lidská ubohost v přímém přenosu. Najde se dost důchidkyň, kteří takové ubohé blafy nadšeně kupuje a snad i dokonce čtou. Nový karel Čapek

RNDr. Karel Vašíček

Vyšlo na serveru Vaše věc. Publikováno se souhlasem vydavatele.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Alena Vitásková: Mami, já přece nejsem vrah. Pane ministře, nejste v tom sám

18:20 Alena Vitásková: Mami, já přece nejsem vrah. Pane ministře, nejste v tom sám

Institut Aleny Vitáskové se zabývá kauzami, ve kterých máme pochybnosti o spravedlivém procesu. V ja…