Karol Hrádela: Chvála i hanění patří k životu. Vadí mi ale nekorektní postup

20.11.2018 18:51

Nemám nic proti kritice kohokoliv. Nevadí mi, když někdo někoho chválí či haní. To patří k životu. Vadí mi však nekorektní postup. Typicky mi připadá jako mírně řečeno nevhodné, jak k důležitým věcem přistupuje Česká televize.(1)

Karol Hrádela: Chvála i hanění patří k životu. Vadí mi ale nekorektní postup
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela

Poslechl jsem si Newsroom ČT24 z 18.11.2018 ke kauze Čapí hnízdo a žasnul jsem nad povrchností přístupu televize, na kterou musím nedobrovolně platit.

Nerozumím, proč se musí uvádět údaje ze soukromí kohokoliv, pokud to neodůvodňuje veřejný zájem a proč toto neuvádí veřejnoprávní televize. Je přitom nesporné, že již před vysíláním bylo všem známé, že se syn premiéra léčil na Psychiatrické klinice v Havlíčkově Brodě dokonce před tím, než bylo dáno trestní oznámení (2) v kauze Čapí hnízdo (3). Vědělo-li se, že byl Babiš mladší léčen na psychiatrii, je otázka, zda bylo nutné mu klást otázky způsobem, kdy je stačilo pouze opakovat. Nevím, v čem byl veřejný zájem na identifikaci bydliště syna premiéra. Prý se reportéři snažili omezovat identifikační údaje a rozostřovat SPZ bylo zbytečné. Dobře, ale proč nerozostřili reportéři číslo autobusové linky u domu, obchod proti domu atd.?

Nejvíc mne pobavilo, že v pořadu vystupoval reportér Kubík a režisér vydání Remunda, samozřejmě bez toho, aby tam byl někdo, kdo by jim oponoval. Diskutují o tom, že bylo nutné ukázat obličej syna, ale proč se nikdo neptal na nutnost zveřejnění obličeje matky? Příliš mnoho otázek a téměř žádná odpověď.

Téma prý bylo vysíláno bez ohledu na zahraniční cestu premiéra. Docela tomu věřím, když zahraniční cesta dle mého názoru není tak důležitou, jako očekávaná snaha o vyvolání skandálu v listopadu 2018, aby ještě bylo možné zvládnout případně mimořádné volby v květnu 2018 spolu s volbami do Evropského parlamentu, a to nejlépe před 17. listopadem, kdy se dalo očekávat, že bude více lidí v ulicích a i osoby neprotestující bude možné vydávat za demonstrující.

Argumentace moderátora vůči vystupujícím byla mírná. Připomíná mi vánek, který něžně ohýbá kvítka na louce, zatímco by každý očekával důraznost větru schopného popohánět plachetnice. To by se však asi ukázala řada věcí, které není vhodné uvádět ve veřejnoprávní televizi vykládající si veřejnoprávnost tak, jako si ji vykládá Česká televize.

Zajímá mne, jaká bude reakce švýcarských orgánů, pokud se bývalá manželka začne u nich domáhat ochrany svého soukromí. Bude stejně něžná jako je někdy naše veřejnoprávní televize?

Poznámky:
(1) ZDE
(2) ZDE
(3) ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Milan Knížák: Zmizela mezilidská úcta

21:21 Milan Knížák: Zmizela mezilidská úcta

Zmizela mezilidská úcta. Běžná potřeba respektu má být řízená zákonem. Většina lidské společnosti si…