Karol Hrádela: Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr

20. 3. 2017 7:34

Obdivuji některé hrdiny s klesajícími či pokleslými volebními preferencemi, jak statečně bojují za svá práva bez ohledu na zásadu, že práva jedince končí u nosu jiného, že se respektuje v civilizované společnosti princip, kdo dřív přijde, ten dřív jede. Ví, jak se přitáhne mediální pozornost.

Karol Hrádela: Drzé čelo je lepší než poplužní dvůr
Foto: Facebook Karola Hrádely
Popisek: Karol Hrádela
reklama

Pokud se nepletu (a předpokládám, že se nepletu a správně si pamatuji zveřejněné údaje na webu magistrátu), tak na dané místo a na daný čas již před Bursíkem a spol. byla ohlášena akce na podporu čínské politiky. Demonstranti, kteří ohlásili svoji akci dříve, nemohli též akci uskutečnit. Jednali však jinak než Bursík, Kalousek atd. Respektovali právo policie v tom, aby jim zabránila v přístupu na místo, kde chtěli konat svoji akci a ani následně se nesoudili. Projevili slušnost a respekt k hostovi na oficiální státní návštěvě a dbali o dobré jméno České republiky. Nevyvolávali zbytečné komplikace.

Někteří se ale chtěli dostat tam, kam již dříve před nimi chtěly osoby s jinými názory. Nyní se dokonce soudí. Nerozumím tomu, proč ti, co dokonce ani včas neohlásí svoji akci, aby byli první, takto jednají. Kam to svět spěje a proč dokonce ani stávající či bývalí ústavní činitelé nerespektují právo těch, co se přihlásili jako první? Nebo snad někteří chtěli narušovat akci lidí, kteří mají názory? Není to stejné, jako když by například do prostor, kam by byla svolaná akce Baníkovci, svolali následně akci fanoušci Sparty (či naopak), a když by je policie nepustila, tak by se ještě soudili? Připomíná mi absurdita celé situace některé aspekty kauzy Brady. Je zvláštní, že i v ní se objevují stejná jména.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Urbach: Maďarsko schválilo vakcínu Sputnik V

11:07 Jan Urbach: Maďarsko schválilo vakcínu Sputnik V

Maďarsko učinilo první krok k získání a použití ruské vakcíny Sputnik V, když místní regulátor vyda…