Kverulant: Praha možná dodatečně povolí nejznámější nelegální billboard nad Nuselským mostem

20.12.2018 13:40

Již dlouhá léta stojí v Praze na střeše domu u Nuselského mostu blízko centra Prahy nelegální reklamní LED obrazovka. Navíc je na pozemcích před billboardem je systematicky likvidována zeleň, zejména vzrostlé stromy a to proto, aby nebránila výhledu řidičů stojících v koloně na reklamní poutač.

Kverulant: Praha možná dodatečně povolí nejznámější nelegální billboard nad Nuselským mostem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Razima, ředitel neziskové organizace Kverulant

Kverulant se kverulantskou vytrvalostí opakovaně dotazuje místně příslušné Prahy 2, kdy billboard konečně odstraní. Nyní mu městská část sdělila, že přerušila řízení o odstranění stavby pro reklamu a zahájila řízení o dodatečném povolení stavby.

LED billboard byl a na střeše domu nad Nuselským mostem umístěn od samého počátku nelegálně. Přesto teprve v roce červenci 2014 zahájil stavební úřad řízení o jeho odstranění (ZDE). Jelikož majitel billboardu nedoložil potřebná souhlasná závazná stanoviska dotčených orgánů, stavební úřad žádost o dodatečné povolení zamítl. Stalo se tak, ale až po dvou letech a červenci 2016. Proti tomuto rozhodnutí vzápětí podal majitel odvolání na Magistrát. Ten v březnu 2018 jeho odvolání zamítl a rozhodnutí o zamítnutí dodatečného povolení tak nabylo právní moci 5. 4. 2018. Místo toho, aby stavební úřad usiloval o nabytí právní moci i v případě rozhodnutí o odstranění billboardu, úřad toto řízení přerušil a zahájila řízení o dodatečném povolení (ZDE). Prý se vlastníkům billboardů špatně doručuje.

Kverulant si nedovede liknavost úřadů vysvětlit jinak než korupcí a dál bude celou kauzu sledovat. Kverulatn.org má za sebou řadu úspěchů v boji proti reklamnímu smogu. Z hlediska bezpečnosti silničního provozu jsou vůbec nejnebezpečnější formou venkovní reklamy právě LED billboardy. Proto je Kverulantovým cílem jejich radikální snížení jejich počtů. Více na Kverulantových stránkách v kauze Dejme LED billboardy k ledu (ZDE).

Ing. Vojtěch Razima
zakladatel a ředitel Kverulant.org, o.p.s.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Král: Inflace v září 2021 vysoko nad prognózou ČNB a horní hranicí tolerančního pásma cíle

15:49 Petr Král: Inflace v září 2021 vysoko nad prognózou ČNB a horní hranicí tolerančního pásma cíle

Komentář ČNB k zveřejněným údajům o vývoji inflace v září 2021