Ladislav Kašuka: „Házet perly sviním“

16.09.2015 8:59

To je jako „házet perly sviním“ – toto staré české přísloví mi vytanulo jako první na mysl, když jsem si přečetl text projevu, který přednesl prezident Ruské federace Vladimír Putin na mezinárodní bezpečnostní konferenci v Dušanbe.

Ladislav Kašuka: „Házet perly sviním“
Foto: archiv L. Kašuky
Popisek: Ladislav Kašuka

Navrhnout Američanům, dokud je u moci Obama a lidé, kteří ho tam dosadili spolupráci v boji proti Islámskému státu bez ohledu na vlastní geopolitické zájmy, je totiž stejně nereálné, jako kdyby přišel hladovému tygrovi až pod nos vypasený králík s velkou mrkví a nabídl mu, aby se z něj stal vegetarián.

Nepochybuji, že pan Putin moc dobře ví, že takovýto návrh nebude přinejmenším do zvolení nového amerického prezidenta v Bílém domě na pořadu dne, ale je mi jasné, že to prostě říci musel, aby měl čisté svědomí, že zkusil vše možné i nemožné, až to v Sýrii opravdu bouchne a dojde k rozhodujícímu boji mezi pravidelnou syrskou armádou podporovanou Ruskou federací a povstaleckými skupinami, které jsou podporovány z USA, přestože se skládají především z islámských radikálů volajících po svaté válce a vyhlazení všech nevěřících.

Proto jsem také již s úsměvem na rtech četl další část tohoto prohlášení, v němž prezident Ruské federace vyzývá, aby byla stanovena jednotná pravidla platící pro všechny země a přestalo vměšování velmocí do vnitřních záležitostí ostatních suverénních zemí světa (tedy zákaz plánování barevných revolucí, „humanitárních“ bombardování a OSN neschválených vojenských misí tam, kde vládne někdo, kdo tak úplně nesouhlasí se „strýčkem Samem“).

Třeba za rok, za dva, pokud se v Americe stane prezidentem Donald Trump, nebo někdo s podobnými názory na americkou domácí a zahraniční politiku opravdu k nějaké spolupráci v boji proti islámskému a jakémukoliv jinému terorismu dojde, ale bojím se toho, že než se bude moci něco takového stát, dožene současná politická reprezentace USA svět na pokraj zkázy!

Ladislav Kašuka

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

14:55 Karel Sýs: Sbohem, náš krásný plameni…

Když Zdeněk Mahler v roce 2011 přebíral Cenu Unie českých spisovatelů za celoživotní dílo, nebylo je…