Na český zlatý poklad se začali v roce 1918 skládat téměř všichni občané nově vzniklého Československa. Hořeli tehdy nadšením a vlastenectvím, a každý dal, co mohl, aby naše krásná, po dlouhých staletích germánského útlaku konečně svobodná země, měla svůj vlastní zlatý poklad.
Přestože, byl další osud našeho československého zlatého pokladu vzhledem k rozpadu První republiky, kolaboraci představitelů Druhé republiky, a následnému obsazení země nacistickým Německem dost problematický, a po válce nám naši západní spojenci tu část pokladu, kterou jsme u nich měli uloženou, nechtěli vrátit, vlastnila naše země po roce 1989 celých 105 tun zlata a vzácných zlatých mincí.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…