Jde o to, jestli půjde spíše o policejní stát nebo o to, čemu se říká prokurátorská republika. Oba systémy jsou známé z historie dávné i nedávné, oba prokázaly svou životaschopnost a funkčnost, byť prokurátorská republika spíše v menších státních nebo městských celcích.
Pokud se kterýkoliv z nich prosadí, jsou ostatní obvyklé ústavní moci spíše folklórním rámcem těch skutečných. Naši politici to svým směšným nadbíháním, poskakováním a „přicmrdáváním“ tu u PS, tu u PR, jenom dokazují. Soudní moc je zcela v ofsajdu, tedy v postavení mimo hru až mimo mísu. Ještě že naše armáda je natolik všestranně zdevastovaná, že nám nehrozí trojboj PS vs. PR vs. VJ, protože česká vojenská junta by byla opravdu spíše junda…

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: PV
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…