Ladislav Žák: Právo nosit zbraň…

05.01.2017 15:48

Jsem přesvědčen, že docela dobře rozumím většině rozměrů legislativní iniciativy, mající za cíl zabezpečit našim občanům právo nosit zbraň ústavním zákonem. Mám tím na mysli nejen ty podstatné a právní, ale i ty politické - rozměry protibruselský a předvolební.

Ladislav Žák: Právo nosit zbraň…
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: pistolnice

Vzal jsem si k ruce Ústavu ČR a hned v preambuli jsem se dozvěděl, že „my, občané České republiky“… „jsme odhodláni chránit Českou republiku, jako vlast“… a „společně střežit zděděné přírodní i kulturní, hmotné i duchovní bohatství“. Vzhledem k tomu, že jsme přitom „věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti Koruny české i státnosti československé“, zdá se mi, že dát legislativní podporu a možnost občanům všestranně se vybavit k takovým skutkům, ke kterým jsou odhodláni, je přirozenou povinností státu.

Aniž bych chtěl jakkoliv navozovat myšlení směřující k povinné domobraně a skutečně lidovým milicím, musím si stát za tím, že občané se bez výzbroje, výstroje a potřebných znalostí ve svém, samotnou ústavou postulovaném, odhodlání těžko obejdou…

Bude zajímavé sledovat, jaké povinnosti lid uloží prostřednictvím svých volených zástupců těm z nás, kteří budou mít právo skutečně nosit zbraň. Právo nosit zbraň je totiž v evropském kontextu významnou výsadou, spojenou s určitým morálním kodexem a vysokou odpovědností. Obávám se totiž toho, že nikdo nemůže udělit více než má on sám, a chudoba našich malostranských vyvolených v ohledu morálky a odpovědnosti se pohybuje na úrovni blízké záporným číslům… Na druhé straně, ono těch odhodlaných skutečně bránit, chránit a střežit nejsou také žádné milióny..

Děvka je jednak profese a jednak charakter. Jak říká klasik… z děvky pannu neuděláš… a já dodávám, že z děvky neuděláš ani rytíře a děvka rovněž z nikoho rytíře neudělá… Tohle bude asi na Malé Straně malinkatý problém, ale jinak je tu pořád ten naštvaný Brusel a kýbl předvolebního populismu…

Vyšlo na Vasevec.cz. Publikováno se souhlasem vydavatele. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Ježek: Drahoš nerozumí ekonomice ani politice

18:40 Petr Ježek: Drahoš nerozumí ekonomice ani politice

Konstatování, že nějaký člověk prokazuje svou nepoučenost v oblastech ekonomiky a politiky, by v prů…