Lord Monckton: Konec americké ekonomiky je nadohled

18.08.2015 8:39 | Zprávy

Lord Monckton troubí na poplach kvůli „jednomu z největších finančních podvodů v dějinách“.

Lord Monckton: Konec americké ekonomiky je nadohled
Foto: pixabay.com
Popisek: Newyorská Wall Street

„Plnou parou vpřed a k čertu s torpédy“, to byl přístup naštěstí ospravedlněný výsledkem bitvy u Mobile Bay za občanské války, ale jako strategie pro řízení národního hospodářství je to bláznovství. Obamova mise ohledně zničení americké ekonomiky je u konce a škody jím natropené jsou nezvratné. Dolar jako pojem je historií a americká ekonomika padne, a to co nevidět.

Nóbl komentátoři mají za to, že ten kolaps nastane spíše postupně než náhle. Ale dnes je jen málo těch, podle nichž nenastane kolaps vůbec žádný.

Uveďme několik příznaků. Předně, veřejný dluh USA dosahuje výše 18,3 bilionů dolarů. Až pan Obama koncem příštího roku opustí Bílý dům, dosáhne zdvojnásobení dluhu během jediného „prezidentování“. K dovršení všeho má strýček Sam finančně nezajištěné závazky ve výši nejméně 100 bilionů dolarů v oblasti lékařské péče (Medicare, Medicaid), úvěrů na bydlení (Freddie Mac), půjček (Fannie Mae), sociálního zabezpečení, atd.

Spekulace u soukromých bank přivodily krach roku 2008

Zčásti v důsledku všeho toho zadlužování a zčásti kvůli otřesně chybnému řízení Federální rezervní banky (FED) se tato ocitla v insolvenci, ačkoli bez skrupulí olupovala občany redukcí hodnoty dolaru na pouhé 4 centy ve srovnání s kupní silou z doby před sto lety, kdy byla FED založena.

Co do zaknihované účetní hodnoty předstírá FED solventnost, ale tak to vypadá jen protože aktiva uvádí v nákladech, nikoli současnou tržní hodnotou. V kapitále disponuje 60 miliardami dolarů, což je zhruba dvojnásobek celkových aktiv, a 4,5 bilionem pasiv. Její spekulativní aktivity založené na tzv. pákovém efektu byly během uplynulého půlstoletí v průměru asi 40:1 (tzn. že k jednomu USD investovanému FED je přidáno vypůjčených 39 USD – v důsledku toho při poklesu ceny investice o 1% přichází FED o 40% jím vložených peněz, pozn. red.), dnes je to nejspíš 80:1. Tento způsob spekulace u soukromých bank přivodil krach roku 2008.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

migrace

Zajímalo by mě, jaký je ten váš zmiňovaný recept na migraci, když tvrdíte, že ,,my jako hnutí ANO říkáme, že máme svůj vlastní recept na pakt víz a migrace, na migraci jako celek." Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přemysl Votava: Komu budeme mávat?

11:34 Přemysl Votava: Komu budeme mávat?

Vidím těch starostí kolem májových oslav 80. výročí konce války, jakou vlajkou mávat, koho nepřipomí…