Lubomír Man: Pane Zaorálku...

26.03.2014 7:27

Snažíte se, seč vám síly stačí, držet krok s rusofoby a rusobijci celé naší, evropské i světové protiruské politické a mediální klaky při vykreslování Putinova Ruska jako nestvůry, připravené svými pazoury zachvátit půlku Evropy a po ní i Evropu celou, a po té Evropě i Svět - a já se vás v té souvislosti ptám:

Lubomír Man: Pane Zaorálku...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Blíží se v těchto dnech a v těchto měsících Moskva k Berlínu coby hlavnímu městu nejdůležitější země EU, anebo je tomu naopak? To znamená, že spíš se Berlín přibližuje k Moskvě? Není svědectvím právě tohoto přibližování Berlína k Moskvě přijetí Litvy, Estonska a Lotyšska do EU a současně i do NATO v r. 2004, pár let předtím přijetí do obou těchto organizací také Polska a právě dnes hurápřijetí do EU i Ukrajiny? Agitoval Putin či Lavrov či Filip v Paříži či Berlíně západní státy ke vstupu do Společenství nezávislých států (SNS), nebo Kohout, Fülle a Kocáb v Kyjevě Ukrajinu ke vstupu do EU? Kdo je tedy vlezlejší a agresivnější, kdo se ke komu přibližuje a kdo si tedy víc zaslouží být označen za nebezpečně dotírajícího souseda?

Vojáci které země rozvrátili a dále úspěšně rozvracejí civilní i hospodářský život v Iráku, Afganistanu, v Libyi? Jsou tam někde Rusové, anebo jsou tam pluky americké, či smíšené jednotky NATO - včetně vojáků našich? Téměř všem evropským zemím nabízí Brusel členství v EU, nejvtíravěji pak zemím obkolesujícím Rusko - ale Rusku samotnému to dosud nenabídl ani náhodou a každý ví, že mu to už nikdy nenabídne! Proč tahle výjimka a jaký čert se za ní skrývá?

Cožpak by tahle znepokojivá otázka nenapadla každého z nás a určitě i vás, pane Zaorálku, kdybychom se byli nenarodili v Praze či v Ostravě, ale v Moskvě či Leningradu? Necítili bychom se coby Rusové ohroženi už samotnou touto otázkou a při neustálém tlaku a postupu cizího hospodářského a vojenského uskupení blíž a blíž k našim život zabezpečujícím zdrojům bychom se nesnažili zachránit aspoň to nejbližší naše - to je území a lidí, kteří mluví stejným jazykem jako my a chtějí být naší součásti?

Brali bychom to jako přirozenou obranu, nebo zavilý útok, za jaký to, pane Zaorálku, berete vy a prokazujete tím naprostou neschopnost střízlivého a spravedlivého pohledu na existující problém?

Za tuto neschopnost empatie či zdravého úsudku vás Kalouskové a Scwarzenbergové samozřejmě poklepávají přátelsky na rameno, protože tím jdete na ruku jejich vědomým lžím, ale u lidí, kteří volili stranu, která z vás udělala ministra zahraničí, jste pochopitelně ztratil kredit.

A nejen to - berou to jako zradu, protože mluvit stejným jazykem, jakým mluví Schwarzenberg, za nic jiného brát nemohou. Jaký závěr pro sebe si z toho pro sebe učiníte?

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vasevec.cz

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

20:57 Štefec (Trikolora): Tak kdo tady vlastně vede válku?

Vyjádření experta Trikolory k útokům na kritiky války.