Lukáš Kohout: Výroky poslance Chaloupky jsou xenofobní. Podávám trestní oznámení

16.01.2012 19:30

Trestní oznámení pro podezření z trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.

Lukáš Kohout: Výroky poslance Chaloupky jsou xenofobní. Podávám trestní oznámení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aktivista Lukáš Kohout na protiromské demonstraci ve Varnsdorfu
reklama

Oznamovatel: Lukáš Kohout

podezřelí: Otto Chaloupka, poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Věc: Trestní oznámení pro podezření z trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.

I.
K nadepsanému Obvodnímu státnímu zastupitelství v Děčíně podávám trestní pro podezření z trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob.

Své podání takto odůvodňuji:
Dnešního dne jsem se dočetl na internetovém serveru rozhovor s poslancem Parlamentu České republiky, který se vyjadřoval k otázce Romské, kdy v jeho rozhovoru spatřuji spáchání trestného činu či přestupku ve shora uvedeném trestním zákoníku.

Trestnou činnost poslance Parlamentu spatřuji v následovném:
Vy se poměrně často kriticky vyjadřujete kriticky k romské menšině. Proč tuto menšinu považujete za problémovou?

Nepovažuji je za problém, protože jsou menšina, ale protože to jsou problémoví lidé, kteří jsou přítěží pro společnost. Většina lidí z této menšiny do této kategorie problémových lidí spadá.

Co konkrétně vám vadí?

Problematické je, že stojí hodně peněz, a nic nepřináší, a tak je to u nich po generace a není u nich žádná snaha na tom něco změnit. Stojí nás stovky milionů korun a co se nám dostává zpátky? Fyzické ataky, krádeže, loupeže a podobně.

Existuje podle vás nějaké řešení toho problému?

Určitě. Je to ale velice choulostivá záležitost kvůli různým pseudospravedlivým takzvaným ochráncům lidských práv. Nikdo se to toho nechce obout, protože pak je ze strany takových humanistů napadán. Řešení je jednoduché: na všechny občany této země a zde pobývající osoby uplatňovat stejná práva a stejné povinnosti. Pokud někdo tyto povinnosti neplní, má na něj být uplatněn patřičný trest. Bez ohledu na to, jestli je to běloch, černoch nebo Cigán. Nemůže se ale většina přizpůsobovat menšině.

Může být řešením snížení sociální dávek, přídavků a podobně?

Ne, snižovat se to nemusí. Ale nemůže někdo brát sociální dávky dlouhodobě, aniž by projevil snahu pracovat. Jsou tu cigánské rodiny, které po generace nechodí do práce a ve finále mají bez práce více peněz než ti, kteří se snaží pracovat a starají se o děti.

Jak se díváte na ten návrh, se kterým přišla vládní zmocněnkyně pro lidská práva, aby se rušily zvláštní školy a romské děti byli odsud posílány do základních škol?

Bude to problém, protože jsou známé případy, kdy děti ze slušných rodin mají s těmito dětmi z nepřizpůsobivých rodin problémy, protože oni jsou opravdu nepřizpůsobiví. Já chápu tu snahu něco s tím udělat a snažit se je začlenit, převychovat jednu generaci těchto nepřizpůsobivých a dát jim všechny podmínky, aby se mohli stát slušnými lidmi, kteří nejsou na obtíž a nikdo jimi nemusel opovrhovat. Ale kolik let už to trvá, že se je snažíme nějakým způsobem začlenit a ono to nemá žádný efekt?

Jediná věc, která bude mít efekt, je uplatňovat zákon na všechny stejně. Nepracuješ? Nemáš nárok. Začneš krást? Hop do vězení. Slyšel jsem názor, že když jim sebereme dávky, tak budou páchat ještě větší kriminalitu. Ne, něco uděláš a prostě budeš sedět a příště si to rozmyslíš. Do revoluce taky existovala povinnost pracovat. Cigáni museli makat. Dostali lopatu, někteří se o ni sice jen opírali, ale někde museli být po pracovní dobu a aspoň předstírat, že pracují. Dneska nemusí pracovat, pořád si jenom stěžují, roste vlna fyzického násilí vůči většinové společnosti a my jim pořád ustupujeme. Na co čekáme? Až nás začnou beztrestně na ulicích sekat mačetama a krást důchodcům peněženky a podobně? Když někdo napadne Cigána, tak je to rasový trestný čin a dostane trest v nejvyšší sazbě, a když Cigán zmlátí bělošku, okrade stařenku nebo znásilní, týrá a terorizuje dvanáctiletého bílého kluka, tak dostane trest, jako by někomu jenom sebral peněženku. Takhle to nejde dál a směřuje to do průšvihu. Pokud lidé vidí, že stát se o ně nepostará, tak vezmou tu věc do vlastních rukou a bude zle. A já se tomu nedivím.

II.
Vzhledem k tomu, že nevím, kde uvedený rozhovor vzniknul, domnívám se, že místní příslušnost je dána právě u Okresního státního zastupitelství v Děčíně.

III.
Na shora uvedené navrhuji, abych byl ve smyslu trestního řádu vyrozuměn o přijatých opatřeních. Oznamovatel žádá, aby byl vyrozuměn do datové schránky

Ve Varnsdorfu, dne 16. 1. 2011


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Názory, ParlamentniListy.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michal Kobza: Rusožrouti odstartovali prezidentskou kampaň v Litomyšli

13:32 Michal Kobza: Rusožrouti odstartovali prezidentskou kampaň v Litomyšli

Bývalý náčelník Generálního štábu Petr Pavel se společně se svým týmem vydal na turné po České repu…